Sakarya'dan Şampiyonlar geçti

Sakarya’da yapılan Liselerarası Türkiye Şampiyonası finalleri, 3 gün süren zorlu maçların ardından sona erdi

Sakarya'dan Şampiyonlar geçti
banner3

38 il 400 sporcuya yakın katılımın olduğu liseler arası judo finalleri 3 gün sürdü. Serdivan 5000 kişilik spor salonunda başlayan müsabakalar, spor salonunun ısı sisteminin arızası nedeniyle Atatürk Spor Salonuna alındı.Bir gecede hazırlıklar sabaha kadar tamamlanıp, judo il temsilciliği ve Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün gayretleriyle hazırlanıp, karşılaşmalar da aksaklık yaşanmadı.

Özverili çalışmalar neticesin de soğuk hava ve yoğun kar yağışı, hava muhalefetlerine rağmen karşılaşmalar hayli sıcak geçti. Iğdır’dan Kars’tan katılımların olduğu müsabakalar birbirinden zorlu ve çekişmeli geçerken, Sakarya’dan 3 sporcu da finallerde derece aradı. Şampiyonluk adayları da yoğun gribal enfeksiyon nedeniyle şampiyonaya katılamadı.

Türkiye’nin en iyilerinin belirlendiği zorlu karşılaşmalar sonrasında açıklama da bulunan Judo İl Temsilcisi Bayram Akdemir, sponsor firmalara teşekkür ederken, judo il antrenörlerine, turnuvada emeği geçen spor salonu çalışanlarına, ailesine ve hakem heyetlerine şükranlarını sunarken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu’ya da imkanlarını seferber etmesi nedeniyle teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2015, 09:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER