Sakarya'da DBY (Dini Bilgiler Yarışması) Heyecanı Dorukta

Sakarya İl Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen ‘DBY (Dini Bilgiler Yarışması) Projesi’ Bilgilendirme ve İstişare Toplantıları, Sakarya Müftülüğü’nün ev sahipliğinde Sakarya’nın her bölgesinde gerçekleştirildi.

Sakarya'da DBY (Dini Bilgiler Yarışması) Heyecanı Dorukta
banner3

Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin de bizzat katıldığı bu önemli toplantılara, Sakarya genelinde görev yapan tüm Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri katıldı.
Adapazarı, Geyve, Akyazı, Karasu ve Hendek ilçelerinde gerçekleştirilen İstişare Toplantılarında, ‘daha önce İl Müftüsü İlyas Serenli ve İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu tarafından imzalanan İşbirliği Protokolü’ çerçevesinde Ortaokul, İmam Hatip Ortaokulu, Lise ve İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine yönelik tasarlanan Dini Bilgiler Yarışması (DBY) Projesi ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantılarda, İl Müftü Yardımcısı Nejdet Arman tarafından, DBY (Dini Bilgiler Yarışması Projesi) hazırlık ve uygulama safhası ile ilgili sunumlar yapıldı. Toplantılarda söz alan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İHL Meslek Dersleri Öğretmenleri de birer konuşma yaparak, projeyle ilgili katkı ve görüşlerini dile getirdiler.

Sakarya Müftülüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilecek olan Projeye göre: Sınav; 08 Nisan 2015 Çarşamba günü Saat: 10.00’da tüm okullarda aynı anda sınav yapılacaktır.Yarışma sonuçlarına göre her okulun sınıflar birincisine ödül olarak birer altın hediye edilecektir. Heyecanla beklenen bu yarışmanın hazırlık çalışmaları tüm hızıyla devam etmektedir.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER