banner28

SAKARYA BAYRAMA HAZIR

11 Ayın Sultanı Ramazan sona ererken şehirde bayramın tatlı telaşı hakim oldu. Ramazan Bayramı'nda olması muhtemel olaylara karşı alınan tedbirler ve protokol bayramlaşma programı ise Sakarya Valiliği tarafından duyuruldu.

SAKARYA BAYRAMA HAZIR
banner3


BAYRAMIN TATLI TELAŞI

Rahmet, bolluk ve bereket ayı Ramazan sona erdi. Ramazan-ı Şerif'i uğurlarken yaklaşan bayram şehirde tatlı bir telaşa sebep oldu. Bayram temizliğini yapan vatandaşlar bayram alışverişi için yine Çark Caddesi, Katlı Pazar ve Alış Veriş Merkezlerine akın etti. Gündüz sıcak havaya aldırış etmeyen vatandaşlar iftardan sonra da alışverişlerine devam ederek bayram hazırlıklarını tamamladılar.

BAYRAMDA ALINACAK TEDBİRLER 

Yurt ve şehir dışında yaşayan Sakaryalı vatandaşların ise birçoğu bayram tatilini memleketlerinde geçirmek için şehre dönüş yaptı Hal böyle olunca bayramın getirebileceği olumsuz durumlar için de Sakarya Valiliği ve ona bağlı ekipler bir takım tedbirler aldı. Sakarya Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada alınan tedbirler şu maddelerle açıklandı;

1- Genel Güvenlik ve Asayişin temini, can ve mal güvenliğini sağlamak, halkımızın Ramazan Bayramını huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, bayram öncesi ve bayram süresince ekiplerini takviye ederek kendi yönlerinden gerekli tedbirleri alacaklardır. 

2- Bayram öncesi ve süresince Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı sivil ve resmi ekipler ile Merkez İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipleri gerektiğinde yaya olarak halkın yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklar ile alışveriş merkezlerinde ve pazar yerlerinde özellikle hırsızlık, yankesicilik, kapkaççılık, dolandırıcılık ve diğer asayiş olaylarına karşı gerekli tedbirleri alarak, bu gibi yerlerde kontrollerini daha sıkı bir şekilde sürdüreceklerdir.

3- 15.06.2018 günü Bayramının 1. günü olması nedeniyle, Bayram namazından sonra özellikle silah atılma olaylarına karşı Asayiş Şube Müdürlüğünde, Polis Merkezlerinde Bayramın 1. gününden itibaren nöbetleşe personel görevlendirilecek ve Polis Merkezi Amirleri de kendi merkezlerinde hazır bulunacaklardır.

4- Bayram süresince İI Jandarma Komutanlığına bağlı tüm birimlerde 24 saat esasına göre, meydana gelebilecek olaylara müdahale için rütbeli personel bulundurulacaktır.

5- İI Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri ile Otoyol Emniyet ve Trafik Timleri 24
saat esasına göre, görev başında bulunacaklardır.

6- Emniyetin ve Jandarmanın diğer birimleri de kendi yönlerinden gerekli tedbirleri
alarak çalışmalarını sürdüreceklerdir.

7- Sağlık Müdürlüğünce bayram süresince vatandaşlarımızın sağlıkla ilgili sorunları ve trafik kazalarına anında müdahale etmek üzere sağlık kuruluşlarında yeteri kadar nöbetçi personel görevlendirilecektir.

8- SEDAŞ Genel Müdürlüğünce elektrik arızalarının giderilmesi için nöbetçi personel
bulundurulacaktır.

9- Türk Telekom Müdürlüğü bünyesinde arıza ve bakım işleriyle ilgili olarak ekipler ve nöbetçi personel bulundurulacaktır.

10- Başta Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı olmak üzere, Adapazarı, Serdivan, Erenler ve Arifiye Belediye Başkanlıkları bütün birimlerinde Bayram süresince işlerin aksamadan yürütülmesi için yeterli eleman görevlendirecek, İtfaiye, Zabıta, Su İşleri, Fen İşleri, Temizlik İşleri, Belediye Haber Merkezi ve Belediye Danışma Servisi 24 saat süre ile görev yapacaktır.

11- İ1 Müftülüğü kendi mevzuatları açısından gerekli önlemleri alacaktır.

12- Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü 17. Şube Şefliği tarafından herhangi bir hava muhalefetine karşı gerekli tedbirler alınacaktır.

BAYRAMLAŞMA TÜVASAŞ'TA
Valilik koordinesinde Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği) Kamu Kurum ve Kuruluşu temsilcileri, sivil toplum örgütleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşecek olan protokol bayramlaşması bu yıl da TÜVASAŞ Sosyal Tesislerinde olacak. Sakarya Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre Bayramlaşma Programı Ramazan Bayramı'nın 1. Günü olan 15 Haziran Cuma Saat 10.00'da TÜVASAŞ Sosyal Tesislerinde gerçekleştirilecek.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2018, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER