banner28

SAHTE EĞİTİMCİ TUTUKLANDI!

Kurs verdiği öğrencileri dolandıran Sahte Öğretmen Mehmet Türk, Ankara’da yakalanarak çıkarıldığı mahkeme sonucunda tutuklandı. Türk, 2011 yılında Sakarya’da başladığı öğretmenlik yalanını İstanbul’da devam ettirerek onlarca öğrencisini dolandırdı.

SAHTE EĞİTİMCİ TUTUKLANDI!
banner3

Sakarya Üniversitesinde öğrenim gördüğü yıl özel bir dershanede stajyer öğretmenliğe başlayan Mehmet Türk, başta öğrencileri olmak üzere kiminle temas kurduysa dolandırmaya başladı. 2011-2012 eğitim yılında Sakarya’da bulunan Türk, eğitim hayatını tamamlamadan Sakarya’dan ayrıldı ve Sultangazi Bilgi Evinde kurs vermeye başladı.

ÖĞRENCİLERİNİ TACİZ EDİYORMUŞ!

Binlerce öğrenciyle tanışan sahte eğitimci önce öğrencilerin güvenini kazandı ve sonra dolandırmaya başladı. Dolandırıcı olduğu öğrenciler tarafından anlaşılan Mehmet Türk, aldığı paraları ödeyebilmek için Sakarya’da ki eski öğrencileri de dahil olmak üzere tüm tanıdıklarından borç istedi ancak 63 öğrenci yine de kendilerini dolandırdıkları gerekçesiyle şikayette bulundu. Mehmet Türk’ün bazı öğrencilerini ise sözlü taciz ve rahatsız ettiği öğrenildi.

[ilgili-haber=29338]

125 YIL İLE YARGILANACAK

Olayın ATV Ana Haberde çıkması üzerine telefonunu ve sosyal medya hesaplarını kapatarak kayıplara karıştı. Emniyet güçlerince Ankara’da olduğu tespit edilen dolandırıcı, polis ekiplerince yapılan operasyon sonucunda kaldığı otelde yakalandı. Gözaltına alındıktan sonra İstanbul’a getirilen Mehmet Türk, emniyet güçlerine tüm iddiaların gerçek olduğunu itiraf etti. Çıkarıldığı mahkemede de suçlamaları kabul eden sahte eğitimci tutuklanarak Metris Cezaevine götürüldü. Mehmet Türk’ün 125 yıl ile yargılanacağı gelen bilgiler arasında.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER