SAGÜSAD'da ' 1915 Baharında Çanakkale'

Sakarya Güzel Sanatlar Derneği Üyesi Ödüllü Yazar Tamay Açıkel tarafından günümüz Türkçesine aktarılan (Behçet Sabit Erduran günlükleri) ‘’1915 BAHARINDA ÇANAKKALE’’ adıyla kitaplaştırılarak İş Bankası Yayınları tarafından basıldı.

SAGÜSAD'da ' 1915 Baharında Çanakkale'
banner3

Çanakkale Zaferi’nin 100 ncü yılı nedeniyle cephedeki bir doktorun gözünden 1915 BAHARINDA ÇANAKKALE kitabı, ayrı bir önem arzediyor.. Yazar Tamay Açıkel, ‘’Babam 50 yıl önce günlükleri sahaftan satın almış.. Kitaplaştırmak için bana vermesiyle süreç başladı. Zahmetli ama bir o kadar da gururlu bir görevdi. Günlükleri yazan Behçet Sabit Erduran daha sonra ordinaryüs seviyesinde doktor olmuş. Kızı Piyanist Ayla Erduran’dan onay aldık çalışmalara başladık. Çok etkileyici günlükler.. Okuyanlar o dönemi bir daha yaşayan birinin gözünden zihinlerinde canlandıracaklar.  SAGÜSAD üyelerine gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim ‘’ dedi.

SAGÜSAD salonunda düzenlenen tanıtım ve imza gününde şehitlerimiz bir daha saygıyla anıldı. Dernek Başkanı Cihat Çavdar bu değerli anıları kitaplaştıran Tamay Açıkel’e teşekkür ederek. Arzu edenlerin kitabı İş Bankası’ndan  ve internetten temin edebileceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER