SAĞLAM: ZORU BAŞARDIK DİĞERLERİ DE YAPILABİLİR

SEAH’da ilk kez Karaciğer nakli gerçekleştirilen hastayı serviste ziyaret eden Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam “SEAH’da en zor nakillerden biri başarıyla gerçekleşti. Diğer nakillerde rahatlıkla yapıla bilir.” dedi.

SAĞLAM: ZORU BAŞARDIK  DİĞERLERİ DE YAPILABİLİR
banner3

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde(SEAH) Prof. Dr. Musa Akoğlu ve ekibi tarafından Sakarya’da ilk kez gerçekleştirilen karaciğer nakli ameliyatı sonrası servise alınan hastayı ziyaret etti. 41 yaşındaki hastayla sohbet eden Sağlam, ameliyat ekibinde yer alan Doç. Dr. Metin Ercan’dan hastanın son durumuyla ilgili bilgi aldı.

ZORU BAŞARDILAR

SEAH’da kurulan Organ Nakli Merkezi’nin önemine vurgu yapan Doç. Dr. Sağlam, SEAH’ın bu merkez sayesinde Marmara Bölgesi’nde organ nakli yapabilen sayılı hastaneler arasında yer aldığını dile getirerek “Organ nakli konusunda en zor nakillerden biri olan karaciğer nakliSEAH’ta yapıldı. Bu durum aynı zamanda artık diğer organ nakillerinin de SEAH’dayapıla bileceğini gösteriyor. Organ nakilleri önemli bir alt yapı ve çok ciddi çalışmalar gerektirir. Deneyimli güçlü bir ekiple yapılabilir. SEAH’da bunu başardık. Hocalarımızı ve emeği geçenleri bir kez daha kutlarken, daha birçok başarılı operasyona imza atacaklarından şüphemiz yok.” diye konuştu.

HASTANIN DURUMU İYİ

Doç. Dr. Metin Ercan, en zor organ nakillerinden biri olan karaciğer naklini başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, nakil yapılan hastanın durumunun çok iyi olduğunu dile getirdi. Genel Sekreter Doç. Dr. Sağlam, ziyaretin ardından Organ Nakil Birimi’nde incelemelerde bulunarak, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Güncelleme Tarihi: 25 Şubat 2016, 15:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER