Reis Pedal Çevirdi, Korumalar Depar Attı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salacak'ta "51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu" Tanıtım Etkinlikleri kapsamında basın turuna katıldı. Erdoğan için üzerinde adının yazıldığı özel bir bisiklet hazırlandı.

Reis Pedal Çevirdi, Korumalar Depar Attı!
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salacak'ta "51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu" Tanıtım Etkinlikleri kapsamında basın turuna katıldı.

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ve İstanbul Valisi Vasip Şahin, Erdoğan'a eşlik etti.

Erdoğan, Dünya Şampiyonu Fabrice Mels'in bindiği bisikletin kadrosu ile aynı özelliklere sahip 20 vitesli, hidrolik frenleri olan, karbon gövdeli bir bisikletle basın turunda pedal çevirdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a madalya takdim etti. Erdoğan  lansman turunun ardından konuşmasında
"Bisiklet olayında aslında dünyadaki birçok ülke gibi, Batılı ülkeler gibi, bisikleti henüz sevdirebilmiş değiliz. Bisiklet noktasında altyapımızı da iyi yaptık diyemeyiz, bunda da çok başarılıyız diyemeyiz. Ancak bazı illerimiz var ki, başta Konya olmak üzere onlar gerçekten bu konuda iyi adımlar atıyorlar, iyi altyapılar oluşturuyorlar. Temennim odur ki, diğer illerimizde de İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya gibi buralarda da bisiklete yönelik, bisiklet yollara yönelik altyapıyı da süratle başarırız ve bisiklete olan sevdayı da artırırız. Aynı zamanda bisiklet üreten firmalarımız da fiyatları uygun hale getirirlerse o zaman bu işin tüketimi de çok daha farklı olacaktır. Buna da inanıyorum."  dedi

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2015, 13:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER