REİS BELEDİYELERE TAKTI! HEPSİ MERCEK ALTINDA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan referandumun ardından yapılan kongre sonrası AK Partinin başına geçmesi ile birlikte Belediyeleri mercek altına aldı.

REİS BELEDİYELERE TAKTI! HEPSİ MERCEK ALTINDA
banner3

İktidarlarında belediyelerde yapılan pozitif hizmetlerin büyük etkisi olan AK Parti’de gelen şikaystlet üzerine Genel Başkan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanın emri ile bir komisyon kuruldu. Komisyonun yapacağı incelemelerde vatandaşların şikayetleri raporlanarak Erdoğan2a sunulacak.

İktidara gelmelerinde belediyelerin icraatlarının ve performanslarının etkili olduğunu bilen AK Parti, 2019’daki seçimlerde istenilen hedefleri yakalamak için belediyelerin çalışmalarına yeniden ağırlık verecek. Bu kapsamda belediyelerin ‘memnuniyet karnesi’ çıkartılıyor. Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi (BİMER) ve AK Parti İletişim Merkezi (AKİM) gelen bütün talep ve şikayetler izlemeye alınacak.

Vatandaşın en çok şikayette bulunduğu konular tespit edilerek rapor hâlinde periyodik olarak Cumhurbaşkanlığına sunulacak. Bunların yanı sıra, vatandaşa sunulan hizmetlere, icraatların zamanında yapılıp yapılmadığına, belediyenin devraldığı borç yükünün hafifleyip hafiflemediğine bakılarak ilgili belediye başkanından rapor alınacak. Ayrıca il teşkilatlardan da belediyelerle ilgili rapor gelirken Genel Merkez de il ve ilçelere gidip yerinde inceleme yapacak. Tüm bu çalışmalar ayrı ayrı rapor haline getirilecek ve belediye başkanı çağrılıp müzakere edilecek.

 

Yapılan çalışmalardan elde edilecek sonuçlar, 2019’daki seçimlerde adayların belirlenmesinde en önemli kriterlerden biri olacak.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2017, 13:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER