banner28

Poyraz Karayel'den Algı Operasyonu!

Son günlerde devletin savcısını rehin alan, devlete kurşun sıkan teröristlere bile sahip çıkan, ‘eylemci’ kelimesi ile onları masumlaştıran Doğan Grubu diziler üzerinden algı operasyonlarına devam ediyor.

Poyraz Karayel'den Algı Operasyonu!
banner3

Doğan Grubu, algı operasyonları ile halkı kışkırtmaya devam ediyor. Gazete ve televizyonlarında artık açıktan ‘Devlet Düşmanlığı’ yapan Doğan Grubu ve buna bağlı kuruluşlar gün geçmiyor ki halkı ayaklandırmak için yeni bir operasyon daha yapmasın.

Son olarak DHKP-C Terör Örgütü’nün Berkin Elvan Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ı şehit etmesini masum gösteren Doğan Grubu, diziler üzerinden de operasyonlarına devam ediyor..

Doğan Grubuna bağlı Kanal D televizyonunda yayınlanan Poyraz Karayel dizisinde twitter eleştirilirken ‘Twitter üzerinden verilen tepkiler yeterli olmuyor, Hak sokakta aranır’ gibi ifadeler ile zihinlerde algı operasyonu yaparak halkı kışkırtma hedefi gözetiliyor.

Dizideki 3 karakter bir ortamda sohbet ederken içlerinden biri elindeki telefondan bir twitter paylaşımını açıyor ve iki kişi arasındaki twitter diyaloğu başlıyor. Twitterdan hiç haberi olmayan 3. Karakter ne olduğunu sorduğunda ise algı operasyonu başlıyor.

Twitter’ı ‘Küresel Emperyalizmin sanal oyuncağı’ olarak tanımlayan dizi karakteri, “Küresel sermaye insanlara 140 karakterlik bir özgürlük verdi. Küresel Emperyalizmin sanal bir oyuncağı. Sıcacık evde kahven elinde olayları kınıyorsun. Her şey sanal. Madem ki muhalifsin; Madem tepki göstermek istiyorsun; Sokağa Çıkacaksın!” ifadelerini kullanıyor.

İşte Dizideki Algı Operasyonunun Videosu:
 

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2015, 23:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER