PAROLA 21 MAYIS!

16 Nisan’da gerçekleşen referandum sonrasında kurucusu olduğu AK Parti’ye geri dönen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs’tan itibaren parti genelinde büyük değişikliğe gideceği iddia ediliyor. Teşkilatlarda ve belediyelerde beklenen bu değişikliklerin Sakarya ayağı ise merak edilirken vatandaşlar bir an önce hayata geçmesini bekliyor.

PAROLA 21 MAYIS!
banner3

3 AY İÇİNDE GERÇEKLEŞECEK
Referandum sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısında Erdoğan’ın teşkilatlar ve belediyelerde değişikliğin gerektiğine işaret ettiği belirtildi. 21 Mayıs'taki olağanüstü kongrede gerçekleşecek MKYK değişikliği sonrasında da Bakanlar Kurulunda değişikliğe gidilmesine kesin gözüyle bakılırken bunları AK Parti Genel Merkez Yönetimi ve danışman kadrolarındaki yenilenme izleyecek. Kongreden sonraki 3 ayın yeni dönem stratejisi ve planlarının hayata geçirilme süreci olacağı iddia edilirken partide yeni isimlere yer verilerek şaşırtıcı adımların atılması öngörülüyor.

BELEDİYELER VE TEŞKİLATLARDA DEĞİŞİKLİK!
AK Parti kulislerine göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın en önemli operasyonu belediye ve teşkilatlara yapacağı konuşulurken AK Parti belediyelerine yönelik iddiaların, şikayetlerin, gerçekleştirilemeyen yatırımların ve FETÖ ile ilişkilerin değerlendirme sürecinde önemli bir rol oynayacağı da düşünülüyor. Teşkilatlarda ise şikayetlerin ve çalışmaların değerlendirme sürecinde etkin olacağı, Türkiye genelinde çok sayıda belediye ve teşkilat yönetiminin görev sürelerinin bitmesi beklenmenden görevden alınacağı konuşuluyor. Özellikle kripto FETÖ’cü olarak değerlendirilen partili yöneticilerin (!) görevden alınmadığı teşkilatlarda yönetimin tamamen değiştirilmesi bekleniyor.

SAKARYA’DA NE OLACAK?

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları sonrası AK Parti’ye yakın kaynaklarda ismi sıkça değişikliklerin yapılacağı şehirlerden biri olarak anılan Sakarya’da hangi adımların atılacağı ise merak konusu oluyor. Daha önce yalnızca kulislerde konuşulanların artık Sakaryalı vatandaşların sokaklarda konuştuğu en belirgin mevzu haline geldiği gözlemleniyor. Konuşulanlara göre; bazı belediyeler ve teşkilatlardaki yapıların değiştirilmesi beklenirken özellikle teşkilat yapılanmalarında tepki çeken isimler ile bazı belediyelerdeki şüpheler sebebiyle vatandaşlar değişiklik

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER