Paralel Yapı Deşifre Gazetecilerden 20 BİN TL İstedi

Hakkında açılmış davalar ve kesinleşmiş cezalar olan ve kamuoyunda Paralel Yapı Deşifre sosyal medya hesabın sahibi olarak bilinen Balıkesirli Murat D. Sakaryalı 3 gazeteciye hakaret davası açtı.

Paralel Yapı Deşifre Gazetecilerden 20 BİN TL İstedi
banner3

PİŞKİN PİŞKİN ŞİKAYETÇİ OLDU!

GAZETECİLERDEN 20 BİN TL İSTEDİ!


Paralel Yapı Deşifre @paralelciler06 kullanıcı adını kullanarak sosyal medyada açtığı hesapla Sakaryalı birçok isme hakaret dolusu twitler ve iftiralar atan Murat D. Sakaryalı 3 gazeteciye dava açtı.

Dönemin Sakarya Valisi başta olmak üzere birçok isim hakkında gerçeği yansıtmayan ifadeleri sosyal medya da paylaşan, daha sonra ise yakalanarak tutuklanıp Ferizli cezaevinde yatan Murat. D. bir süre önce mahkemeleri görülürken tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Hakkındaki davaları devam eden ve sonuçlanan mahkemelerden aldığı hapis cezaları bulunan Murat D. Sakarya’da hakkında haber yapan 3 gazeteciye dava açtığı öğrenildi.

Bilindiği üzere 2012 yılında Balıkesir Emniyet müdürlüğünün yaptığı operasyonla iş yerinde çeşitli sayıda ahlaksız içeriklerin olduğu belgelenmiş ve Murat D. o dönemde de mahkemeye çıkarılmıştı. O döneme dair yapılan haberlerde kendisine hakaret edildiğini gerekçe göstererek Sakaryalı 3 gazeteci hakkında şikayetçi oldu.

20 BİN TL İSTEDİ

Murat D’nin şikayetçi olduğu gazetecilerden biri olan Hüseyin Cumalı’nın MedyaRota ya yaptığı açıklamada “Adına açılmış davalar olan, davalardan aldığı cezalar olan Murat D. ben ve iki gazeteciyi daha şikayet etti. O dönemde henüz adı sanı bilinmezken, sahte hesaptan benimle ilgili bir çok karalama ve hakaret içeren paylaşımlar yapan Murat D. geçen zaman sonrasında yaptığımız haberler için bizden şikayetçi olarak mahkemeye verdi. Kendisi mahkemenin uzlaşmaya gönderdiği dosyada uzlaşmacı aracılığı ile bizden 20 BİN TL para istedi. Ben ve diğer arkadaşlarımızda bunu kabul etmedik ve dava açılmış oldu. Biz kamuyu bilgilendirmek adına işimizi yapıyoruz. Her şey ortada. Adalet yerini bulacaktır.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER