PARALEL YAPI DEŞİFRE'DE YENİ GELİŞME!

Paralel Yapı Deşifre hesabının Sakarya ayağındaki muamma sürüyor. Tutuklanarak Sakarya’ya getirilen Murat D. ye yerelden bilgi aktaran kişilerin kim olduğu ile ilgili birçok isim ortaya atılmış ancak bunların kim oldukları açıklanmamıştı.

PARALEL YAPI DEŞİFRE'DE YENİ GELİŞME!
banner3

Haklarında karalama yapılarak twetler atılan, hakaret ve tehdit edilen ve  kamuoyu nezdinde itibarları zedelenen birçok kişinin şikayetçi olduğu Paralel Yapı Deşifre hesabını kullanan Murat D. daha önce yakalanarak Sakarya’ya getirilmişti. Halen Ferizli cezaevinde yatan Murat D’ye Sakarya’dan kimlerin yardım ettiği ile ilgili belirsizlik ise sürüyor.

[ilgili-haber=30012]

[ilgili-haber=30147]

 

 

Hatırlanacağı üzere Sosyal medya üzerinden açtığı Paralel Yapı Deşifre adlı hesap ile başta Sakarya olmak üzere tüm Türkiye'de birçok ünlü bürokrat, siyasetçi, gazeteci ve iş adamını hedef alarak mesnetsiz iddialarda bulunan Murat D.'den bu isimlerin birçoğu şikayetçi olmuştu.

[ilgili-haber=30389]

[ilgili-haber=30433]

 

 

DAVACILAR MÜDAHİL OLMAK İSTİYOR!

Yapılan şikayetleri araştıran Adli mercilere her bir şikayetçinin dilekçelerini işleme alarak Asliye ceza mahkemelerinde açılan davalarda Murat D’yi yargılamaya devam ederken Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı soruşturma sonrası suç örgütü kurmak ile ilgili iddianamenin kabul edildiği öğrenildi.

[ilgili-haber=30547]

[ilgili-haber=30572]

 

Yaşanan bu gelişme üzere konuyla ilgili dava önümüzdeki günlerde 2. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayacak davada daha önce Murat D. ve işbirlikçilerinden şikayetçi olan birçok isminde davaya müdahil olmak istediği öğrenildi. Bireysel açılan davaların birleştirilmesini de isteyen mağdurlar Murat D.’nin Sakarya’da ki suç ortaklarının da ortaya çıkarılmasını mahkemeden talep edecekleri ifade ettiler.

 

[ilgili-haber=30756]

[ilgili-haber=31139]

 

 

BİLGİ SAĞLAYANLAR KİMLER?

Kabul edilen iddianame sonrasında Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde davanın başlayacak olması Murat D.'ye şehrin önde gelen isimleriyle ilgili ortaya atılan iddialarla ilgileri kimlerin sağladığı yeniden merak konusu oldu. Murat D.'ye bilgi verenler arasında bazı eski siyasetçilerin olduğu geçmiş dönemlerde konuşuluyordu. Mahkemenin başlamasıyla ortaya çıkacak olan bu isimlerin arkasında ise şehrin tanıdığı bazı isimlerin olabilmesi ihtimali öne çıkmaya başladı.

[ilgili-haber=31845]

[ilgili-haber=31964]

 

 

HAMZA KOD ADINI KULLANMIŞ

Öte yandan edinilen bilgilere göre, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığının konuyla ilgili hazırladığı 10 sayfalık iddianame Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesince incelenerek kabul edildi. İddianamede Paralel Yapı Deşifre hesabının sahibi Murat D.'nin bilgi aldığı kişilere "Suriyeli kişiler üzerine hat alarak kaçak telefon kullanın" şeklinde telkinde bulunduğu hem de kendisine gönderilen bilgileri teyit edilmesine gerek duymadan paylaşılacağını söylediği, kendi ismini de değiştirerek örgüt yapısına uygun şekilde Hamza olarak belirttiği ifade edildi.

[ilgili-haber=32114]

[ilgili-haber=32334]

[ilgili-haber=33195]

[ilgili-haber=33660]

[ilgili-haber=34952]

[ilgili-haber=38344]

[ilgili-haber=38350]

[ilgili-haber=41302]

[ilgili-haber=42225]

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2018, 18:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER