Paralel Yapı Deşifre Davasında Şok Karar!

Sosyal medya üzerinden açtığı sahte hesap ile bürokrat, siyasetçi ve iş adamları hakkında iddialarda bulunan Murat D. hakkında çıkarıldığı mahkemece tahliye kararı çıktı.

Paralel Yapı Deşifre Davasında Şok Karar!
banner3

Başta Sakarya olmak üzere birçok ilde tanınmış isimler hakkında FETÖ’cü iddiasında bulunduktan sonra Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında tutuklanan ve yargılanmasına devam eden Murat D. Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinde ki yargılandığı davada tahliye edildi. Bireysel mahkemeleri devam eden Murat D. hakkında Paralel Yapı Deşifre hesabına bilgi aktarılan kişiler ile örgüt olmak suçundan başlatılan soruşturma kapsamında 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yeni bir dava açılmıştı.

Mahkemeye çıkan emekli astsubay Murat D. için yurtdışına çıkış yasağı ve ikametine yakın karakola haftada 3 giderek imza atması şartıyla tahliye kararı çıktı. Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edecek olan davanın ikinci duruşması 11 Kasım 2018 günü görülecek.

Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesinin Paralel Yapı Deşifre hesabının sahibi olduğu iddia edilen Murat D. ile ilgili kararı şu şekilde; 
Sanığın üzerine atılı suçun değişebilir nitelikteki vasıf ve mahiyeti, varolan delil durumu, tutuklulukta geçen süresi ve sabit ikametgah sahibi oluşu dikkate alınarak mağduriyetine sebebiyet verilmemesi açısından CMK’nun 109/3-a maddesi gereğince yurt dışına çıkamamak ve 109/3-b maddesi gereğince ikametine en yakın olan ilgili kolluk kuvvetine haftanın Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 08.00-20.00 saatleri arasında imza atması suretiyle adli kontrol tedbiri uygulanmak şartıyla TAHLİYESİNE, başka suçtan tutuklu veya hükümlü değil ise tahliyesi konusunda Sakarya C. Başsavcılığı’na müzekkere yazılmasına, bu nedenle duruşmanın 01/11/2018 günü saat 10.00’a bırakılmasına oybirliğiyle karar verildi.

 

[ilgili-haber=44795]

[ilgili-haber=42225]

[ilgili-haber=38344]

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 22:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER