Pamukova'da Okuma Etkinliği

Sakarya'nın Pamukova ilçesinde kütüphaneler haftası nedeni ile farklı bir etkinlik yapıldı.

Pamukova'da Okuma Etkinliği
banner3

Belediye parkında Pamukova Akhisar Anadolu Lisesi öncülüğünde yapılan etkinliğe Pamukova halkıda büyük bir ilgi gösterdi.

200 Lise öğrencisi ve yoğun bir halk kalabalığının katıldığı kitap okuma etkinliği ile ilgili bir açıklama yapan Akhisar Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Sedat Yıldır ‘Kütüphane haftası dolayısı ile böyle bir etklinlik yapmak istedik. Sağolsun İlçe halkımız da etkinliğimize yoğun bir ilgi gösterdi.’ dedi.

Müdür Yardımcısı Yıldır “Bilindiği üzere her yıl 31 Mart-06 Nisan arası Kütüphane haftası olarak  kutlanıyor. Bizde bu yıl bu hafta kutlamalarına erkenden başlayarak güzel havayı fırsat bildik ve bir kitap okuma etkinliği düzenledik. Lisemizden 200'e yakın öğrenicimiz ile Belediye Parkında bu etkinliğimizi yapıyoruz. Görüldüğü gibi Pamukova halkı da bu etkinliğimize büyük bir ilgi gösterdi.“ şeklinde konuştu.

Yıldır ayrıca “Günümüz gençleri kitap okunma alışkanlığını artırması gerekiyor. Bizde Kütüphane haftası vesilesi ile okuma bilincini öne çıkarmak, gençlerimizi kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bu güzel havada burada toplandık. Etkinliğimizin bu alanda bir başlangıç olacaktır. Ayrıca bu etkinliğimizi gelenekseksel hale getirmek hedefindeyiz. Bize bu etkinlikte destek veren Pamukova halkına çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 14:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER