Öztürk TYP Kadınlarını Kutladı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında Belediye hizmetlerinde çalışan kadınlara yönelik kahvaltı programı düzenledi.

Öztürk TYP Kadınlarını Kutladı
banner3

Sakaryapark içerisinde bulunan Nehir Sefası tesislerinde TYP kadın çalışanları ile bir araya gelen Öztürk tüm çalışanların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Öztürk; “Sembolik olarak her yıl tüm kadınlarımızın kadınlar gününü kutlamak amacı ile biraraya gelsek de biz kadınlarımızı sadece bir gün değil her gün önemsiyoruz. Kadınlar bizim baştacımızdır. Bu vesile ile tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum” dedi.
Örnek gösterilen bir proje oldu
Kentsel Dönüşüm süreci ile alakalı da kadınları bilgilendiren Öztürk konuşmasının devamında; “Sizleri daha yaşanabilir, daha çağdaş, daha modern, daha güvenli ve sağlam yapılara kavuşturmak adına Türkiye’nin en büyük Kentsel Dönüşüm çalışmasını yapıyoruz. İlk etap ihalesini yaptık ve çalışmalar başladı. İkinci etabı da mayıs ayında Jandarmanın karşısında ki boşluk alan için ihalesine çıkacağız. Romanlara özgü dönüşüm projemiz sizlerin memnuniyeti ön plana alınarak hazırlandı. Sizleri asla mağdur etmeyeceğimizin sözünü zaten vermiştik. Sizleri daha iyi ve kültürlerinizden koparmadan yaşamanıza olanak sağlayacağız. Yuvayı yapan dişi kuştur. Evin dışındaki işler erkekten, içinde ki işler de genellikle kadından sorulur. Evi çekip çeviren en önemlisi tutumlu olan kadın ailesini huzurlu kılar, evin içine mutluluk getirir. Dolayısı ile Erenler’in dönüştürülerek güvenli ve yaşanılabilir bir kent haline gelmesi için milletimizin menfaatleri doğrultusunda hep birlikte el birliği ile bu dönüşümü tamamlayacağız” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 15:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER