Özsoy, “Sorumluluğumuz Bir Kat Daha Arttı”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy Medyarota’yı ziyaret etti. Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil ile görüşen Özsoy, il müdürlüğünün çalışmalarından bahsetti.

Özsoy, “Sorumluluğumuz Bir Kat Daha Arttı”
banner3

“Yaz Tatilinde Gençleri Tesislerimize Bekliyoruz”

16 İlçede, spor sahaları salonlar, yurt binaları ve gençlik merkezleri başta olmak üzere 60’a yakın Tesisle, 1000’e yakın personel ile 50’ye yakın branşta, gençlere hizmet verdiklerinden bahseden Özsoy,” 2018-2019 Eğitim ve Öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte tatile çıkan öğrencilerimizi, spor tesislerimize bekliyoruz. İl Spor Merkezlerimizin yanı sıra, Gençlik Merkezleri ve Yurt Hizmetlerimizle ortaklaşa düzenlenecek olan Yaz Spor Okullarına İl genelindeki tüm çocuk ve gençlerimizi bekliyoruz. Çocuk ve gençlerimizin, yaz döneminde spora yönlendirilmeleri fiziksel ve sosyal gelişimlerine büyük katkı sağlayacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından son yıllarda gerek sportif faaliyetler, gerekse tesisleşme açısından ilimiz önemli mesafeler kat etti “ ifadelerini kullandı.

“Sorumluluğumuz Bir Kat Daha Arttı”

KYK İl Müdürlüğü ile Gençlik İl Müdürlüğünün birleşmesinden söz eden Özsoy, “ KYK İl Müdürlüğümüz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzün birleşmesi ile sorumluluğumuz bir kat daha arttı. Şimdi daha fazla personel, daha çok tesis ve daha çok sporcu ile Sakarya’ya en iyi şekilde hizmet vermeye çalışıyoruz. Yaz Sezonunun gelmesi ile birlikte tesislerimizde bakım ve onarım çalışmalarına başladık. Sakarya gençlerine daha çok hizmet vermek için il genelinde Gençlik Merkezleri açmayı planlıyoruz “ dedi.

Haydi Gençler Yaz Akademisine

KYK ve Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği ile yapılacak olan Yaz Akademisi programına kayıtlar başladı. Yaz Akademisindeki faaliyetler 17 Haziran - 26 Temmuz 2019 arası hafta içi her gün 12:00 - 16:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Kız öğrenciler Arif Nihat Asya Yurdunda, Erkek öğrenciler Sabahattin Zaim Yurdunda eğitim göreceklerdir. Yaz Akademisi 5,6,7 ve lise öğrencilerine yöneliktir.

İl Müdürü Arif Özsoy, “KYK ve Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliği ile yapılacak olan Yaz Akademisinde, gençlerimize Kuran-ı Kerim, Değerler Eğitimi, Origami, Masal Terapi, Sokak Oyunları, Drama, Keçe Çalışmaları, Mangala, Piknik ve Doğa Gezisi, Bilardo, Bocce, Okçuluk , Atıcılık, Ebru, İşaret Dili, Mutfak Atölyesi, Kitap Okuma Halkaları ve Air Hokeyi Eğitimlerini ücretsiz olarak veriyoruz. Gençlerimizi Yaz Akademisinde açacağımız kurslara bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Spor Şehri Sakarya”

Özsoy, “ Spor Şehri Sakarya’mıza başta Gençlik ve Spor Bakanlığımız olmak üzere, Sakarya Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’e, Sakarya Milletvekillerimize ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem Yüce’ye, Gençlik ve Spor Ailesi olarak şükranlarımı sunuyorum. Yazılı ve görsel basını yakından takip ediyorum. Siz değerli medya mensuplarına da spora göstermiş olduğunuz yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum “ şeklinde konuştu.

MedyaRota Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil ise Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un ziyaretlerinden dolayı memnun olduğunu söyleyerek çalışmalarında başarılar diledi.

Spor İl Müdürü Özsoy, ziyaret sonunda Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’e Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarda kalan öğrencilerin hazırladığı tabloyu hediye etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER