Özkoç: Daha Kaç Kişinin Ölmesi Gerekiyor

CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, ‘’Domuz gribi Sakarya’da önceki gün bir can aldı, bugün 13 kişi karantinada. Salgını kabul etmek ve aşılama başlatmak için daha kaç kişinin ölmesi gerekiyor’’ dedi.

Özkoç: Daha Kaç Kişinin Ölmesi Gerekiyor
banner3

Özkoç,  şöyle konuştu:

‘’Domuz gribi son birkaç haftada tüm ülkeyi sardı, 33 kişi yaşamını yitirdi.  

Bu rakamı, Sağlık Bakanı açıklıyor ve ‘’yaygınlığı, salgın boyutunda değil’’ diyor. Biz de soruyoruz; kaç kişinin ölümü, bir hastalığı salgın kabul etmenizi ve önlem almanızı sağlar.  
Bakan’a nasıl korunacağız diye soruluyor. Bakan Bey’in önerileri; ellerinizi yıkayın, odaları havalandırın’dan ibaret. 33 candan bahsediyoruz burada.

Bir an önce köklü önlemlerin hayata geçirilmesi lazım.Bakanlığın stoklarında grip salgınında kullanılmak üzere yaklaşık 3 milyon doz aşı olduğu belirtiliyor.Bu aşılar ne zaman kullanılacak?  Nasıl kullanılacak? Domuz gribine çare olabilecek mi? Parti olarak da Meclis gündemine getirdik, cevabını arıyoruz.

Bakın, bugün Sakarya’da domuz gribi şüphesiyle müşahade altında tutulanlar içinde 7 çocuk var, bir hamile kadın var. Vatandaşlarımızın canını daha fazla yakmayın. Tablo daha da ağırlaşmadan durumu ciddiye alın, salgını kabul edin, önlemleri hayata geçirin.’’

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 15:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER