"Özgecan'a İyi Olmuş" Demedim

"Özgecan'a İyi Olmuş" Dediği İddia Edilen Genç: O Sözleri Söylemedim

"Özgecan'a İyi Olmuş" Demedim
banner3

Mersin'de katledilen Özgecan Aslan için Trabzon'da eylem yapan kadınlara, "Özgecan'a iyi olmuş" dediği için gözaltına alınan Saltabaş, o sözleri söylemediğini belirtti.

YÜRÜYÜŞ SIRASINDA "ÖZGECAN'A İYİ OLMUŞ" DEYİNCE ARBEDE ÇIKTI

Özgecan Aslan'ın öldürülmesini protesto için dün saat 15.00 sıralarında Merkez Postane önünde toplanan yaklaşık 800 kadın, Atatürk Alanı'na kadar yürüyerek, kadına şiddet  olaylarına tepki gösterdi. Yürüyüş sırasında gruba doğru, "Özgecan'a iyi olmuş" diye laf  attığı öne sürülen Anıl Saltabaş ile gruptaki kadınlar arasında arbede çıktı.

ÖZGECAN ASLAN'IN ÖLDÜRÜLMESİ SONRASI GELİŞMELER
"ÖYLE BİR SÖZ SÖYLEMEDİM, GÖSTERİYE DESTEK İÇİN ORADAYDIM"

Yaşananların ardından Saltabaş, yürüyüşte güvenlik önlemi alan polislerce gözaltına alarak olay yerinden uzaklaştırıldı. Hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca işlem yapılan ve ardından serbest bırakılan Saltabaş, "Özgecan'a iyi olmuş" demediğini ve gösteriye destek için orada olduğunu ileri sürdü.

"O ADAMI BANA VERSELER KENDİM BOĞAR, İDAMA GETİRİRİM"

Kadına yönelik şiddete karşı olduğunu belirten Saltabaş olayı şöyle anlattı: "Yürüyüşe destek olmak için arkadaşlarımla oradaydık. Ne olduysa bir kadının lafı üzerine herkes üzerime çullandı. Ben oraya Özgecan'a desteğe gittim. Bu tür olaylara başından beri 

karşıyım. O adamı bana verseler kendim boğar, idama getiririm. Biz Trabzonluyuz. Adım karalandı, inanın utandım. Ben de o bayandan şikayetçi oldum. Daha sonra olay büyümesin diye şikayetimi geri aldım. 'Özgecan'a iyi olmuş' diye bir şey kesinlikle söylemedim. Öyle bir şey söyleyen insan değildir. Kadına yönelik şiddete her şekilde karşıyım. Bu şiddeti kınıyorum."

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER