Öyküleriyle Şiir Dinletisi

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin hazırladığı “Öyküleriyle Şiir Dinletisi” programı büyük beğeni topladı.

Öyküleriyle Şiir Dinletisi
banner3

Uzun bir hazırlık döneminden sonra gerçekleştirilen “Öyküleriyle Şiir Dinletisi” programına şiirseverler yoğun ilgi gösterdi. Okulun ders dışı etkinlik grubunun, edebiyat öğretmeni Necati Karadağ yönetiminde sunduğu programda; Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet, Yahya Kemal Beyatlı, Sezai Karakoç, Cahit Külebi, Arif Nihat Asya, Abdurrahim Karakoç, Necip Fazıl Kısakürek gibi yakın dönem şairlerinden ve Divan edebiyatı şairlerinden Nâbî’den şiirler okundu.

Dinletide şiirler okunmadan önce şiiri yazan şairin hayatı, ardından şiirin ortaya çıkış öyküsü, daha sonra şiirin kendisi sunuldu.

Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin merakla beklenen gecesinde en büyük sürprizi okul müdürü Kadir Gezer yaptı. Gezer, şiire uygun mizansen eşliğinde Mevlana’nın “Gitme” adlı şiirini yorumladı ve çok beğenildi.

Öyküleriyle Şiir Dinletisi programını izleyen davetliler, muhteşem geceyi yaşatan ve emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederken;  böyle güzel gecelerin tekrar etmesi dileğinde bulundular.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER