banner28

OTURAK'TAN "HUTBE" TEPKİSİ

Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak 30 Ağustos’ta camilerde okutulan hutbelerde “Atatürk” adının geçmemesine tepki gösterdi.

OTURAK'TAN "HUTBE" TEPKİSİ
banner3

30 Ağustosta Diyanet işleri tarafından camilerde okutulan hutbede Atatürk’ün adının geçmemesine sert bir şekilde tepki gösteren Oturak, Diyanet işleri Başkanı için “Milli Vicdansız” ifadelerini kullandı. Yaptığı açıklamada Oturak  “Ben bu ülkede Diyanet İşleri Başkanı olsam, 10 Kasımda Anıtkabir’de Kuran okur, 30 Ağustos’ta Kocatepe’de hutbeye çıkıp İstiklal Harbi Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize dua ederdim.

Böylelikle aklı bir vicdanı bir, bir memleket olmamızda üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmiş olurum.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş hakkında “milli ve manevi değerlerimizle sıkıntısı olduğunu biliyordukta 30 ağustos Zafer bayramında Türk ve Atatürk kelimelerinin geçme dahi geçmediği bir hutbe okutacak kadar “milli vicdansız” olduğunu da tekrar anlamış olduk” ifadelerini kullandı.

MHP Adapazarı İlçe başkanı Okutan’ın yaptığı açıklamanın tam hali şu şekilde;

Ben bu ülkede Diyanet İşleri Başkanı olsam, 10 Kasım’da Anıtkabir’de Kuran okur, 30 Ağustos’ta Kocatepe’de hutbeye çıkıp İstiklal Harbi Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal ve arkadaşlarına ve tüm şehitlerimize dua ederdim.

Böylelikle aklı bir vicdanı bir bir memleket olmamızda üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmiş olurdum.

On Kasım’da Yunanlı kazansaydı diyen Atatürk düşmanlarını ziyaret eden, dinler arası diyalog projelerine karşı açıklamalarıyla hafızlarımıza yer etmiş mevcut Diyanet İşleri Başkanı’nın, milli ve manevi değerlerimizle sıkıntısı olduğunu biliyordukta, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda Türk ve Atatürk kelimelerinin geçme dahi geçmediği bir hutbe okutacak kadar “milli vicdansız” olduğunu da tekrar anlamış olduk.

Ne diyelim Allah bu millete Türklük şuuru ve İslam ahlakı eksik olmayan kişilerin makam ve mevki sahibi olduğu zamanlar nasip etsin.”

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2019, 12:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER