Otistik Çocuklardan Resim Sergisi

Sakarya'da otizmli öğrenciler tarafından resim sergisi açıldı.

Otistik Çocuklardan Resim Sergisi
banner3

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Otizmle Yaşam Derneği tarafından organize edilen resim sergisi Adapazarı ilçesindeki bir alışveriş merkezinde açıldı.

Serginin açılışında konuşan Sakarya Vali Yardımcısı Bekir Dınkırcı, 2 Nisan Dünya Otizmle Mücadele Günü kapsamında bir takım çalışmalarının olduğunu belirterek, "Öğretmenlerimizin destekleriyle, çocuklarımızın gayretiyle böyle bir çalışma ortaya çıktı. Kendilerini yürekten kutluyorum." diye konuştu.

Otizmle Yaşam Derneği Başkanı Gülser Ergün de çocukların yardımlarla yaptığı resimlerden oluşan bir sergi hazırladıklarını dile getirerek, "Otizmin farkına varılması ve halkın duyarlılık kazanması adına çalışmalarda bulunmak istiyoruz. Bizler bu durumun içindeyiz ve yaşayarak öğrendik. Otizmin bir gün değil her gün bizimle olduğunu duyurmak için buradayız. Kapılarını açıp bize bu duyarlılığı gösterdikleri alışveriş merkezine de teşekkür ederim. Dileğimiz o odur ki tüm ülke olarak bu çocuklarımızı bir ömür boyu sevip, onlara sahip çıkalım." şeklinde konuştu.

Programa, Serdivan Kaymakamı Muhsin Çatmadım, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mutlu Işıksu, daire müdürleri, otistik öğrenciler ve velileri ile vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER