ONLAR BİZİM MİSAFİRİMİZ

Vali Hüseyin Avni Coş RATED’i ziyaret etti. Vali Coş, ziyarette RATED Başkanı Remzi Adıyaman ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü. Vali Coş, RATED hakkında bilgi aldı.

ONLAR BİZİM MİSAFİRİMİZ
banner3

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, RATED’i ziyaret etti. RATED Başkanı H. Remzi Adıyaman ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Vali Hüseyin Avni Coş, RATED ile ilgili bilgi aldı. Medyanın çok önemli olduğunu söyleyen Coş, medyanın milli menfaatlere ve ülke çıkarına hizmet etmesi gerektiğini, terörü beslememesi lazım geldiğini ifade etti. Paralel devlet yapısı ve PKK terör örgütüne yönelik güvenlik güçlerinin operasyonlarının sürdüğünü hatırlatan Coş, medyanın bu mücadelede milli birlik ve beraberliğe hizmet etmesi gerektiğini söyledi. Vali Coş, Adıyaman ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

 

HEDİYE

Ziyaretten dolayı büyük memnuniyet duyduğunu söyleyen RATED Başkanı Adıyaman, günün anısına Vali Coş’a hediye takdim etti. Başkan Adıyaman, Vali Coş’a minyatür bitki ve orkide hediye etti. Hediyeler için teşekkür eden Vali Coş, minyatür bitkiyle yakinen ilgilenerek, nasıl bakım yapılması gerektiği konusuna Adıyaman’dan bilgi aldı.

 

6 BİN MÜLTECİ

Ziyaret esnasında Sakarya gündemini de değerlendiren Vali Coş, Sakarya’da yaklaşık 6 bin mültecinin ikamet ettiğini söyledi. Kamuoyundaki algının hatalı olduğunu ifade eden Coş, Sakarya’da mülteci sayısının aşırı olduğu yönündeki yaklaşımın doğru olmadığını söyledi. Coş, “Mülteciler bizim misafirlerimiz elbette. Sakarya genelinde 6 bin mülteci bulunuyor. Bunlar tabi birçok yere biraz kalabalık, toplu halde gittikleri için vatandaşın gözünde çok fazla mülteci var gibi bir algı oluştu” diye konuştu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2016, 15:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER