banner28

Olmayan Reklamın Protokolünü İmzaladılar!

Son iki yılda yerel basına sadece bir kez reklam veren SAÜ Rektörü Savaşan, Basın İlan Kurumu ile reklam protokolü imzaladı.

Olmayan Reklamın Protokolünü İmzaladılar!
banner3

Sakarya Üniversitesi ile Basın İlan Kurumu arasında resmi reklam protokolü imzalandı. Yerel gazetelere verilecek olan reklamların resmi kurum olan BİK üzerinden verilmesini sağlayan protokol, üniversitenin Rektör Savaşan döneminde sadece 1 kez reklam vermesi nedeniyle ilgi çekti.

15 Temmuz 2017'de Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan Prof. Dr. Fatih Savaşan, göreve geldiği günden bu yana Sakarya'da yayın yapan yerel gazete ve internet sitelerine ilan veya reklam vermemişti. Geçtiğimiz günlerde bir ilke imza atan Rektör Savaşan, verdiği talimat ile yerel basına tercih dönemiyle ilgili günlük ilan yayınlattı.

Yayınlanan ilandan günler sonra Basın İlan Kurumu Müdürü Engin Kaşdaş ile makamında bir araya gelen SAÜ Rektörü Fatih Savaşan, yerel gazeteler için resmi protokol imzaladı. İmzalanan bu protokol sonrasında bazı çevreler 'Olmayan reklamın protokolünü imzaladılar' yorumu yapsalar da kamuoyunda Sakarya Üniversite'sinin artık daha fazla reklamlarda çıkacağı beklentisi oluştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 18:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER