Okuyucumuzdan Seçmene Mektup

Bir takipçimizin bize ilettiği ve seçmene yazılmış mektubu sizlerle paylaşma istiyoruz.

Okuyucumuzdan Seçmene Mektup
banner3

OY VERMEDEN ÖNCE DÜŞÜN

 

  Tamam AK PARTİ ye oy vermeyin.

Öyle ya , seçim yaklaştı , her siyasi düşüncenin ortak düşmanı AK PARTİ, 2015 genel seçimleri Türkiye’ deki tüm partiler ortak , karşılarında yine sadece AK PARTİ, bütün partiler hız kesmeden seçim çalışmalarını yapıyor ,herkesin ortak düşmanı AK PARTİ.

Sanki bütün partilerin tek rakibi.

Günlerdir ,bütün parti genel başkanlarını izliyorum meydanlara çıkan bütün parti liderleri sanki aynı kağıdı okuyormuşcasına birebir aynı söylemleri kullanıyor. Demek ki birbirlerini rakip görmüyorlar yada gizli bir KUTSAL İTTİFAK kurulmuş.

CHP, MHP ye tek kelime söylemiyor , MHP ise CHP için tek kelime söylemiyor gerçi onlarıda anlıyorum ‘’ TENCERE DİBİN KARA ,SENİNKİ BENDEN KARA ‘’ neden birbirlerine sataşsınlar ki !!! 

CHP nin HDP ye karşı söylemlerde bulunmamasını anlıyorum.  Zaten CHP genel başkanı Sayın KILIÇDAROĞLU HDP’nin barajı geçmesi gerektiğini her platformda söylüyor.

 

İlginç olan ise MHP nin HDP için tek kelime etmemesi , gerçi haksızda da değil. MHP ve HDP aslında Fenerbahçe ve Galatasaray gibiler, biri olmasa diğeri de olamaz. İkisinin de tabanları birbirlerine zıtlar  ama diğer yandan şunu da düşünmeden geçemiyorum.  HDP diye bir parti olmasa , bu kutuplaşma olmasa ,acaba MHP’nin bu ülkede barajı geçme şansı olabilirmiydi !!!

 

İşte bende tam bu noktada 2015 seçimlerine girerken MHP’nin bile HDP için tek söz etmemesine şaşırmıyorum desem kendimle çelişirim. Acaba gerçektende AK PARTİ yi yıkabilmek için tabiri caizse ‘’ denize düşen yılana sarılır ‘’ atasözü ile bu durum özdeşleşiyor mu ?

Öyle ya , rüyamda görsem inanmayacağım olaylar,  durumlar yaşadığımız bir seçim.

 

    AK PARTİ ile siyasi partilerin ve seçmen davranışlarının bu kadar değişime uğrayacağını , bu günkü siyasi partilerin ,gerek tabanları gerekse merkezlerinde kendi partilerinin özlerinden ne kadar uzaklaştığını görünce, ben kendi adıma çaresizliklerinin dışavurumu diye adlandırsam da , TÜRK MİLLET inin oylarını başka türlü alamayacaklarını anladıklarının da göstergesidir diyorum .

 

AK PARTİ ile HALK ‘’ BİZ GİBİ ,BİZDEN BİRİ ‘’ diyerek bağrına bastığı bir siyasi oluşumun ,nasıl gönüllerde taht kurduğunu geçte olsa anladıklarının bir belirtisi diyorum .

 

MİLLET sadece bunları değerlendirerek mi oy veriyor?

Bu gün ülkede üç dönem  oylarının arttırarak iktidarı alan AK Partiye karşı kurulmuş bir KUTSAL İTTİFAK’ın varlığına bende inanıyorum .

 

DÜŞMANIMIN DÜŞMANI DOSTUMDUR düsturunu hazmetmiş özümsemiş  asla bir araya gelmeyecek düşünceleri bile KANKA gibi her platformda birbirlerine verdikleri destek.  yada destek değilse bile köstek olmamaları bile bunun en büyük delilidir.

 

Bu durumda bende diyorum ki , tamam AK PARTİ ye oy vermeyin. Ama önce düşünün, samimi bir şekilde düşünün bu ülkenin geçmişini düşünün AK PARTİ öncesi TÜRKİYE yi düşünün.

 

Düşünelim bakalım , hastaneleri , yolları ,faizleri ,develiasyonları , batan bankaları , imf kapılarında dilenen biçare TÜRKİYE yi , biraz daha eskiye gidersek , ekmek yağ un tuz çay tüp benzin kuyruklarını …

 

Bu gün yaşı 45 ve üstü olan herkes bu dediklerimi hatırlıyor , kabul etseler de etmeseler de, o günleri bu ülke bu millet yaşadı , işin aslı çok iyi biliyorumki , bu gün seçmen yaşı 45 üstü olsa AK PARTİ %80 oy alarak iktidar olurdu .

Gönül isterdi ki , bu gün aileler çocuklarını karşılarına alarak , kendi yaşadıkları AK PARTİ öncesini anlatıp , şimdi gidin istediğiniz yere oy verin !!! diyebilselerdi.

Bir zaman makinesi  olabilseydi , bu gün bu ülkedeki en azılı GEZİ gençliğini bile AK PARTİ öncesi TÜRKİYE yi gösterebilseydik , ben o gençlere şunu söylemek isterim.

 

Gençler , anne babalarınız , ekmek ,yağ ,çay ,un , tüp kuyruklarına giriyordu ,  sizler ise İPHONE 4 , 5 , 6 telefon kuyruklarına giriyorsunuz.

 

                                                                                                                                      SAYGI ve DUA ile

                                                     

                                                                                                                                         Cihat KOMUT 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 03:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER