banner28

Okul Servisleri Denetlenmiyor Mu

Okul servis araçlarının yeterince denetlenmediğini belirten Sakaryalılar çocuklarını denetimsiz servislere vermek istemediklerini söyledi.

Okul Servisleri Denetlenmiyor Mu
banner3

‘GÜVENLİK SAĞLANAMIYOR’

Şoförlerin de denetimden geçmesi gerektiğini belirten Turan Ercan, “Servis araçlarının yanında şoförler de denetlenmeli. Çocuklarımızın güvenliğini yeterince sağlayamıyorlar. Biz temelden yanlışız. İş sadece arabada ve serviste bitmiyor. Daha kalifiyeli eleman alsalar belki de servislik bir sıkıntı kalmayacak” dedi.

‘ÜZERİNDE DURULMALI’

Servis araçları konusunun son derece önemli olduğunu dile getiren Suat Ercan, “Okul servislerinin denetlenmesi çok fazla üzerinde durulması gereken bir konu. Sorun çözülemiyor. Çözmek yerine erteliyorlar. Biz ne dersek diyelim kafalarına göre iş yapıyorlar” diye konuştu.

 ‘ÖNÜNE GEÇİLMELİ’

Çocukların can güvenliğinin hiçe sayıldığını vurgulayan Sinan Kayar, “Çocukların güvenliği her şeyden önemli. Bu nedenle servislerin muayenesi birinci planda olmalı. En ufak bir sıkıntıda çocuklar zarar görebilir. Her an her şey olabilir. Bunun önüne geçilmeli” ifadelerini kullandı.

‘CAN GÜVENLİĞİ GARANTİSİ’

Ulaç Abi ise araç muayenelerinin birinci planda olmasının gerektiğini belirterek,  “Sonuçta içinde can taşınıyor. Bu bizim müdahale edemeyeceğimiz bir konu. Çocuklarımızın canını emanet ediyoruz. Ama meydana gelen kazalarda bizim bir şey yapma şansımız yok.  Bu araçların muayenesi bir nevi çocuklarımızın geleceğini yani can güvenliğini garantiye alan bir tedbirdir” şeklinde konuştu.

‘DİKKAT LAZIM’

Fatma Karabay, “Eşimin kendi okul servisi şirketi var ama güvene her şeyden çok değer veriyoruz. Herkes bir olmuyor. Neticede can taşınıyor dikkatli olunması lazım. Böyle yerlerin daha fazla denetlenmesini istiyoruz Lütfen çocuklarımız önemsensin’’ dedi.

‘NASIL GÜVENECEĞİZ’

Yusuf Kurtuluş ise; “Artık her çocuk servis kullanıyor. Ölen, yaralanan çocukları sürekli görüyoruz. Servislere nasıl güveneceğiz bilmiyorum. Çocuklarımızı nasıl emanet edelim? Lütfen servisler daha fazla denetlensin yönetmeliğe uygun olmayanlar trafiğe çıkarılmasın’’ diye konuştu.

Kaynak: Akşam Haberleri Haber: Nisa Çoban

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2019, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER