Oktay Vural: "Türkiye'yi başlarına yıkarız"

Oktay Vural, CHP ve MHP'ye kapatma davası açma planı iddialarıyla ilgili, "Bunu dile getirmeye şeyi olacak insan daha anasından doğmadı. Türkiye'yi başlarına yıkarız" dedi.

Oktay Vural: "Türkiye'yi başlarına yıkarız"
banner3

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP ve MHP'ye kapatma davası açma planı iddialarıyla ilgili soruya "MHP'yi kapatmaya, bunu dile getirmeye şeyi olacak insan daha anasından doğmadı. Türkiye'yi başlarına yıkarız" diye yanıt verdi.

"İÇERİDE TANGO YAPIYORLAR, DIŞARIDA GULU GULU"

MHP'li Vural, TBMM'de basın toplantısı düzenledi. Hükümet ile HDP'nin çözüm sürecine ilişkin 10 maddelik ortak açıklama konusundaki söz dalaşının göstermelik olduğunu belirten Vural, "10 maddelik açıklamayı imzalayanların şimdi kalkıp ağız dalaşına girmesi komedi. İçeride tango yapıyorlar, dışarıda gulu gulu dansı" dedi.

"HAKİM VE SAVCILARIN SORUŞTURMA YAPMA ÖZGÜRLÜĞÜ YOKTUR"

17-25 Aralık soruşturmalarını yürüten cumhuriyet savcılarına soruşturma ve kovuşturma izni verilmesine ilişkin soru için Vural, "Türkiye'de artık hakim ve savcıların soruşturma yapma özgürlüğü yoktur. Bu, hukuk devletine, bağımsız ve tarafsız yargıya siyasi amaçlı tehdittir" ifadelerini kullandı.

"TÜRKİYE'Yİ BAŞLARINA YIKARIZ"

CHP ve MHP'ye kapatma davası açma planı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Vural, "MHP'yi kapatmaya, bunu dile getirmeye şeyi olacak insan daha anasından doğmadı.Türkiye'yi başlarına yıkarız" diye konuştu.

 

MHP'li Vural'dan Kapatma İddialarına Yanıt: Türkiye'yi Başlarına Yıkarız
Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2015, 08:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER