Öğrenciler Başkandan Bilgi Aldı…

Arifiye Arifbey Bekir Sıtkı Durgun İlköğretim Okulu öğrencileri, Okul Müdürü Ali Kurt'un eşliğinde, başkanı makamında ziyaret etti. Minik Öğrenciler, Başkana yeni dönem için başarılar dilerken, yapılacak projeler hakkında da bilgi aldı.

Öğrenciler Başkandan Bilgi Aldı…
banner3

  Başkan İsmail Karakullukçu önce öğrencilere kendisini tanıttı. Daha sonra Belediye başkanının görev, yetki ve sorumlulukları hakkında bilgiler verdi.  Başkan yaptığı konuşmada;" Belediye Başkanı bir ilçenin bir yerleşim biriminin her şeyidir. İşinin bilen, olanakları etkin ve verimli kullanan bir başkan, bulunduğu yeri geliştirir, güzelleştirir. İnsanının her türlü ihtiyacına cevap veren, çağdaş bir kent yapar. İşinin bilmeyen ise, olduğu yerde sayar.
Bakın çocuklar söz gelimi belediye olarak biz; yol, su, ulaşım, temizlik ve  fen işleri ile ilgili hizmetleri yerine getirmekle yükümlüyüz. Ancak geçtiğimiz beş yıl içinde Arifiye'mizde yapılan hizmetlere bir bakın, özellikle milli eğitimle yani sizlerle ilgili olanlara. En çağdaş eğitim araçları ile öğrenim görmeniz için, okullarımızı bilgisayarlarla, projeksiyonlarla, akıllı tahtalarla donattık. Bunun yanında yine bizden talep edilen kamera ve güvenlik sistemlerini, ses sistemlerini yaptık. Okullarda tadilatlar ve bahçe düzenlemeleri yaptık. Bunlar, normalde  Milli eğitim Bakanlığımızın görev ve yetkisinde olan şeyler. Bu hizmetler yapılırken, bulunduğunuz yeri, insanınızı, en önemlisi sizleri yani çocukları seveceksiniz. Her zaman her yerde söylüyorum; "Beni hizmet düsturum şu; en güzel yatırım geleceği yapılan yatırımdır. Yani çocuklarımıza, sizlere yapılan yatırım. Bir parkı yada birkaç kilometre yolu eksik yapın, bu o kadar önemli değil, ancak okullarımızın bir ihtiyacı varsa bunu öncelikle gidermeye bakarım. Sözün özü; sizler bizim için her zaman  öncelikli sıradasınız. Bu makamlar gelip, geçici. Yarın sizler buralara geldiğinizde aynı şekilde davranırsanız, siz de bir sonraki kuşağın önünü açmış olursunuz." dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2014, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER