banner28

O Ürünlerin Hiçbiri Vatandaşa Ulaşmadı

Bitkisel yağ kullanımı nedeniyle tağşiş listesinde yer alan Öz Altındere Talha Süt Ürünleri tarafından yapılan açıklamada, “Tedarikçi firmadan aldığımız ve ürünlerin incelenmesi sonucunda tespit edilen bitkisel yağ içeren hammadeden üretilen ürünler vatandaşımıza satılmamış olup tespit sonrası gerekli işlemler yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

O Ürünlerin Hiçbiri Vatandaşa Ulaşmadı
banner3

Bitkisel yağ kullanımı nedeniyle tağşiş listesinde yer alan Öz Altındere Talha Süt Ürünleri tarafından yapılan açıklamada, “Tedarikçi firmadan aldığımız ve ürünlerin incelenmesi sonucunda tespit edilen bitkisel yağ içeren hammadeden üretilen ürünler vatandaşımıza satılmamış olup tespit sonrası gerekli işlemler yapılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Öz Altındere Talha Süt Ürünleri, geçtiğimiz hafta bakanlık tarafından yayınlanan tağşiş listesine ilişkin bir açıklama yayımladı. Tağşiş et ve et ürünleri listesinde tek süt ürünleri firması olan Öz Altındere Talha Süt Ürünleri yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, “Firmamız 1990 yılından bu yana titiz ve şeffaf üretim anlayışıyla yönetilmektedir. Marmara Bölgesi başta olmak üzere tüm Türkiye’de önemli kurum ve kuruluşlar ile iş ortaklığımız mevcuttur. Firmamız bugüne kadar, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından düzenli olarak yapılan denetimlerden de tertemiz olarak çıkmıştır. Sektörümüzde önemli bir markayı temsil eden kuruluşumuz, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da hileli herhangi bir ürüne başvurmaya tevessül etmeyecek kadar şeffaf bir işletmedir” denildi.

“Piyasaya Sunulmadı”

Bakanlıkça yayınlanan söz konusu listede tereyağında tespit edilen bitkisel yağdan dolayı yer almalarına açıklık getiren firma yetkilileri “Firmamız kurulduğu günden bu yana doğal olan ürünleri tercih etmiş ve hiçbir zaman bitkisel yağ kullanımı yapmamıştır. Bunu da ürettikleri ürün ambalajında açıkça belirtmiştir. Üretim aşamalarında firmamıza gelen ürünler ilgili kurumların denetimine tabi tutulur. Haziran 2018 yılında da işlenmek üzere tedarikçiden gelen ürün tarafımızdan denetime gönderildi. Henüz sonucu beklerken ilgili kurum tarafından üretim merkezimizde yapılan kontrollerde depomuzdan çeşitli numuneler alınarak incelemeye gönderildi. Bizim tarafımızdan gönderilen inceleme raporları elimize ulaştığında tedarikçiden gelen üründe bitkisel yağ tespit edildiğini gördük. Bunun üzerine o ürüne dair gerekli işlemleri derhal yaptık. Daha sonra ise ilgili kurumun elimize ulaşan raporlarında, firmamızdan alınan diğer ürünlerde hiç bir bitkisel yağ olamadığı, yalnızca tedarikçiden gelen üründe bunun tespit edildiği açıkça görülmekte. Gelen raporların ışığında stoklarımızda bekleme süresi içinde yer alan söz konusu ürünler ilgili müeyyideler çerçevesinde işleme alınmış ve bu ürünler hakkında gerekli işlemler ivedilikle yapılmıştır. Açık şekilde belirtmek isteriz ki bitkisel yağ tespiti yapılan hiçbir ürün vatandaşımıza sunulmamış ve  tüketilmemiştir” ifadelerini kullandı.

“Müşterilerimize Teşekkür Ederiz”

Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada ayrıca Üretim aşamalarında sürekli denetimlere tabi tutulduklarının altını çizerek ;

“Üretim tesislerimiz gerek rutin, gerekse de değişik zamanlarda sürekli denetime tabi tutulur. Bugüne kadar yapılan denetimlerde hiçbir zaman hiçbir şekilde en ufak bir ceza uygulanabilecek usulsüzlüğe rastlanmamıştır. Bu noktada aşırı titiz davranan bir yönetim ve üretim ekibine sahibiz. Müşterilerine verdikleri sözü yerine getiren bir anlayışla üretimlerimizi devam ettiriyoruz. Aradığı damak lezzetini bizim ürünlerimizde bulan ve olay öncesinde ve sonrasında bizi tercih eden, bizlere güvenen, güvenmeye devam eden bütün iş ortaklarımıza ve tüketicilerimize teşekkür ederiz.” dediler.

“Kapımız Herkese Açık”

Akyazı ilçesi Altındere Mahallesi’nde üretim tesisleri ve firma yönetim merkezi bulunan Öz Altındere Talha Süt Ürünleri yetkilileri açıklamasının devamında şunları söyledi; Vatandaşlarımıza ulaşmamış ve tedarikçi firma kaynaklı bitkisel yağ içeren hammadde kullanımından dolayı bakanlığın yayınladığı listede yer almak bizleri derinden üzmüştür. 30 yıla yaklaşık bir süredir tertemiz bir şekilde üretim yapan firmamızın kapıları tüm vatandaşlarımıza açıktır. Öz Altındere Talha Süt Ürünleri, 10’dan fazla çeşidiyle vatandaşlarımıza aynı şeffaflık ve kaliteyle en doğal şekilde hizmetine devam edecektir.

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 17:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yavuzhan
Yavuzhan - 3 hafta Önce

Özaltındere talha süt ürünleri firmasının hile yapmasına ihtimal vermemiştim. Tedarikçiden kaynaklı mağduriyet yaşadıkları anlaşılıyor.

Mücahit Yazıcı
Mücahit Yazıcı - 3 hafta Önce

Öz Talha süt ürünlerinden on yılı aşkın bir süredir ürünlerini kendi dükkanımızda pazar lıyoruz Bu süre boyunca sağlıkçılar belli aralıklarla tüm ürünlerden ayrı ayrı numune alıp tahlile gönderiyor hiçbir tahlilde ürünlerinde karışık bir madde çıkmamıştır bu yanlışlığı düzeltip Öz Talha ürünleri kendini akla mıştır katkısız ürün yaptığı için teşekkür ediyoruz

Ramazan BULAN
Ramazan BULAN - 3 hafta Önce

Öz Altındere Talha süt firması ve çalışanlarını dört yıldır tanırım ve ürünlerini kullanırım hile hurda yapmak bu insanlara göre değil zaten bu haberdede kendini aklamıştır teşekkürler kamuoyuna yaptığınız bilğilendirme için

SIRADAKİ HABER