banner28

O Okulla İlgili İddialara Yenileri Ekleniyor

Hacı Zehra Akkoç lisesinde yaşandığı iddia edilen olaya dair yeni bilgiler geliyor. Geçen gün sitemizde okulda eğitim gören başörtülü öğrenci, bir erkek öğretmen tarafından aşağılanarak sınıfından yaka paça atıldığı iddiaları haberleştirilmişti.

O Okulla İlgili İddialara Yenileri Ekleniyor
banner3

Konunun sitemizde yer almasının ardından gündeme bomba gibi düşen ve birçok STK’nın tepkisini çeken olayla ilgili yeni iddialarda gelmeye devam etti

İlk anından bu yana yaşanan durumla ilgili olan İHH Sakarya şube başkanı Sebahattin Aydın sosyal medyadan yaptığı açıklamada yeni iddiaları gündeme taşıdı.

[ilgili-haber=28773]

OKUL İDARESİ ÖĞRENCİYE BASKI YAPIYOR!

Aydın yaptığı açıklamada okulda başörtüsü yüzünden hakarete uğrayarak atılmak istenen ve kendisine zulmedilen öğrenciye yönelik okul idaresince yıldırma ve baskı kurmaya çalıştığını ifade etti.

İHH Sakarya şube başkanı Sebahattin Aydın’ın açıklamasında  “Okul idaresinin öğrenci üzerinde baskı kurması okulda zulmün doğruluğuna dair bizlerde yoğun kanaat oluşturdu.” dedi.

KONUNUN HABERLEŞTİRİLMESİ OKUL İDARESİNİN TEPKİSİNİ ÇEKMİŞ!

Aydın’ın açıklamasındaki bir bölüm konunun haberleştirilmesinin okul idaresince tepki oluşturduğu ve bu konuda haber merkezimizi değil de Aydın’ın kendisinin aradığı öğrenildi.  

Aydın bu konudaki ifadesi ise şu şekilde “Okulda ki durumun @MedyaRotaCom da çıkması üzerine haberle alakalı şahsımı arayan okul idarecisine haber sitesi yöneticileri ile görüşmesini İfade ettim. Ayrıca olayın örtbas edilmesi değil incelenmesine çalışmalarını söyledim. Zulme maruz kalan öğrencilerin baskı altına alınarak Adeta örtbas edilmeye çalışılmasının yanlış olduğunu, durumun net olarak incelenmesini rica ettim.

 

[ilgili-haber=28505]

 

DİĞER ÖĞRENCİLER ORGANİZE EDİLİYOR!

İHH Başkanı Sebahattin Aydın açıklamasında ayrıca konunun üstünün kapatılmaya çalıştığını bildirerek diğer öğrencilerin bu yönde organize edilerek mağdur öğrencilerin tehdit edildiği bilgisinin kendisine ulaştığını belirterek “Çok zaman geçmeden bu sefer Okulda okuyan son sınıf öğrencileri üzerinden, mağdur öğrencilerin tehdit ettirildiği bilgisi bizlere ulaştı. ”dedi.

 

MİLLET BUNU AFFETMEZ

Açıklamasının son kısmında yapılanların 28 Şubat zihniyetinin ürünü olduğunu belirten Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu göreve davet ederek sözlerini “28 Şubat zihniyeti bu dönemde bir okulda aynen uygulanmaya çalışılıyorsa bilinsin ki bu millet bir kez daha bu konuda gerekli refleksi Gösterecektir. Buradan @MevlutKuntoglu hocamıza rica da bulunuyorum. Okul idaresine ve idareye not veren yöneticiler de derhal incelenmeli Bu zihin yapısı okul idarelerinde iş görmemelidir” şeklinde tamamladı.

 

 

MTTB’DE OLAYA TEPKİLİ

Öte yandan Milli Türk Talebe Birliği Sakarya şubesi de yaşanan olay ile ilgili bir açıklama yaptı. İl Başkanı Talha İbil yaptığı açıklamada
 Sakarya Hacı Zehra Akkoç Lisesinde bir takım öğretmenin sırf başörtülü oldukları için öğrencilerini derslerden kovmaları, seçtikleri din derslerini kabul etmemeleri ve çeşitli yıldırma politikaları uyguladıkları gibi vahim iddialar tarafımıza ulaşmıştır. Söz konusu iddiaların karanlık 28 Şubat dönemlerinde yaşanan çirkin olaylarla benzer olduğu kamuoyunun malumudur.

Her türlü insanlık dışı muameleye karşı durmuş bir Sivil Toplum Kuruluşu olarak hortlatılmak istenen 28 Şubat Zihniyetine geçit vermeyeceğimizi ve iddiaların takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz!” ifadelerini kullandı.

 

MİLLİ EĞİTİMDEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Yaşanan bu gelişmeler sonrasında İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerin konuyu yakından takip ettikleri bilgisine ulaşılırken İl Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun konu ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2016, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER