O MÜDÜR DE GİTTİ

OHAL kapsamında son kanun hükmünde kararname Resmi Gazete’de yayımlandı. KHK ile çeşitli kurumlarda görev yapan 18 bin 632 personel kamudan ihraç edildi. En büyük ihraç 8 bin 998 kişi ile Emniyet’te yaşandı. TSK’dan ise 6 binden fazla astsubay ihraç edildi. KHK ile 12 dernek, üç gazete ve bir televizyon kapatıldı. 1526 kişinin ise rütbesi alındı.

O MÜDÜR DE GİTTİ
banner3

Darbenin firari TSK imamı Adil Öksüz’ü aramak için görevlendirilen ekibin başında bulunan Sakarya Emniyet Müdürlüğü’nde görevli 3. Sınıf Emniyet Müdürü Ercan Özoğluöz de ihraç edilen isimler arasında dikkat çekti. Özoğluöz’ün, Öksüz’ü arayan ekibe 320 boş operasyon düzenlettirdiği iddia edilmişti.

KATİL MÜDÜR ATILDI

Emniyet’te 9 bine dayanan ihraçlar listesinde 3 birinci sınıf emniyet müdürü, 12 ikinci sınıf emniyet müdürü, 22; 3’üncü sınıf emniyet müdürü, 47 ise 4’üncü sınıf emniyet müdürü yer aldı. İstanbul’da tartıştığı motosikletli bir genci geçen yıl vurarak öldüren

Celal Yılmaz da KHK ile ihraç edilenler arasında yer aldı. Yılmaz, tutukluluk sonrası mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2018, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER