O Dava Sonuçlandı, Para Cezasına Çarptırıldı!

112 personeli Hicran A’ya hakaret eden hasta yakını için açılan dava sonuçlandı. Hakaret eden S.K isimli şahıs 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.

O Dava Sonuçlandı, Para Cezasına Çarptırıldı!
banner3

R. Kaan Oktar’ın özel haberine göre; Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Ambulans Başhekimliğinde ATT olarak görev yapan Hicran A.’ya hakaret eden hasta yakını için açılan dava sonuçlandı. 112 personeline tehdit ve hakarette bulunan S.K. isimli şahıs 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.

‘BEYAZ KOD’ ALARMI2018 yılında göreve gittikleri bir noktada hasta yakınları tarafından tehdit edilen ve hakarete uğrayan Acil Tıp Teknisyeni Hicran A., ‘beyaz kod’ olarak bilinen yardım çağrısında bulundu. Çağrı sonrasında 112 personellerine zorluk çıkartan ve hakaret eden S.K. hakkında Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sakarya 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava geçtiğimiz gün sonuçlandı.EMSAL KARAR OLACAKGöreve gittikleri yerde hasta yakınları tarafından tehdit edilen Hicran A.’nın davasında çıkan karar ‘emsal karar’ olarak değerlendirilirken mahkeme, 112 personellerine hakarette ve tehditte bulunan S.K.’yı 7 Bin TL para cezasına çarptırdı. 2’nci Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen bu cezayla ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirken İl Sağlık Müdürlüğü’nde bu konuyla ilgili çok sayıda başvuru olduğu ve yargılama süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER