Nisan Ayı Meclis Toplantısı

Erenler Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk Başkanlığında Belediyenin meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Nisan Ayı Meclis Toplantısı
banner3

Küpçülerde ki Prefabrik okul gündeme alındı

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk yaptığı açıklamada; Bugün, bizim de uzun süredir peşinde koştuğumuz bir konuyla ilgili yani Küpçülerde ki prefabrik ilköğretim okulu ile ilgili hayırlı bir haber aldık. Uzun süredir biz de oraya kalıcı bir okul yapmak için mücadele ediyorduk. Vali Mustafa Büyük "İmam Hatip Okulu Projesininin bir benzeri uygulanmak isteniyor. Bizden de Büyükşehir Belediye Meclisine yetki verilmesi isteniyor. Proje; Bodrum + Zemin + 2 kat ve 32 derslikli bir proje olacak. Kamulaştırılması adına bizim de Belediye olarak ciddi uğraşlarımız ve katkılarımız oldu" dedi. Daha sonra Küpçüler Mahallesinde ki prefabrik okul ile ilgili Büyükşehir Meclisine yetki verilmesi teklifi oylanarak kabul edildi.

Encümen ve Komisyon üyeleri belirlendi

Meclis Gündeminin 1. Maddesi olarak 2014 yılına ait denetim komisyon raporu hakkında Denetim Komisyonu Başkan Vekili İsa Yenioğlu tarafından bilgi verildi. Daha sonra komisyon üyelikleri için seçimler yapıldı. Buna göre; Encümen Üyeliğine Arif Akyol ve Belgin Demirağ, Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğine; M.Hanefi Kara, Alaattin Toy, Semiha Bafralıoğlu, Arslan Demir, Ali Kıran seçilirken, İmar Komisyonu üyeliğine ise; Necmettin Kırık, Ramazan Tezgel, Rüstem Yazar, Mustafa Sarı ve Ahmet Hacı Eyüpoğlu seçildi. Gündemin son ve 3. maddesi olarak ise 2014 yılı faaliyet raporu meclis üyelerine sunularak uygun görüldü.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2015, 10:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER