Nerede O Tarım Arazileri, Açıkla!?

Son günlerde yaşanan MHP İl Başkanı Levent Bülbül ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu arasındaki polemik devam ediyor. Son olarak Levent Bülbül açıklama yapmış ve tarım arazileri ile ilgili ‘odalara soracağız’ demişti. Zeki Toçoğlu ise yine sosyal medyadan cevap verdi.

Nerede O Tarım Arazileri, Açıkla!?
banner3

Geçtiğimiz günlerde MHP İl Başkanı Levent Bülbül bir basın açıklaması yaparak Büyükşehir Belediyesi’ni 1. sınıf tarım arazilerini sanayiye açmakla suçlamış ve Zeki Toçoğlu bunları yalanlarsa çıkıp tek tek göstereceğini söylemişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu ise sosyal medya hesabından ‘Hodri Meydan’ diyerek Büyükşehir Belediyesi'nin hangi 1. Sınıf tarım arazilerini sanayiye açtıklarını açıklamasını istedi.

 

 

Bülbül : Odalara Soracağız..

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun açıklamaları üzerine harekete geçen MHP İl Başkanı Bülbül çalışmalara başlayacaklarını ve sanayiye açılan 1’nci sınıf tarım arazilerini gözler önüne sereceklerini de sözlerine ekleyerek, “Ziraat Odaları Birliği’ne ve Ziraat Mühendislerine 1’nci sınıf tarım arazilerinin yerlerini soracağız, bu yerlerin araştırmasını yapacağız ve bununla alakalı yapılan inşaatları göstereceğiz. Nerede ne varsa hepsini ilgili bilim adamları ve yetkililerle, onların görüşleri ile ne yaptılar ne ettiler hepsini göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

 

‘1 veya 2. Sınıf Farketmez, Açıklayın!’

Levent Bülbül’ün bu açıklamalarının ardından yine sosyal medya aracılığı ile cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “MHP İl Başkanı Sayın Bülbül,son 1 yılda birinci sınıf tarım arazilerini sanayiye açtığımızı iddia etmiş,bende nereyi açtık,açıklayın demiştim. Sayın Bülbül, ‘Bizim 1’nci sınıf tarım arazisi olarak gördüklerimizi onlar 2’nci sınıf arazi olarak görüyor’ demiş. Şimdi Sayın Bülbül'e soruyorum, iddia ettiğiniz gibi 1. ya da 2. sınıf hangi tarım arazisini sanayiye dönüştürdük. Buyurun açıklayın.” ifadelerini kullandı.

 

‘Dernekkırı Bölgesini Kim Mahvetti?!!’

Sosyal Medya hesabından açıklamalarına devam eden Toçoğlu, Bülbül’e Dernekkırı Bölgesi’ni kimlerin mahvettiğiyle ilgili gönderme yaparak, “MHP İl Başkanı Sayın Bülbül'e Sakarya'da tarım arazilerinin imara açıldığı yerlerle ilgili bir ipucu vereyim mi? Sakarya'nın Dernekkırı bölgesinde binlerce dönüm tarım arazisini, kimler, ne zaman mahvetti?” sorularını yöneltti.

 

‘Bilgin Yoksa Siyaset Yapma!’

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, açıklamasının devamında Levent Bülbül’ün konuyla ilgili bilgi sahibi olmadan açıklama yapmasına değinerek, “Sayın Bülbül 1nci sınıf tarım arazilerinin yerlerini daha odalara soracağız diyor. Bu konuda Büyükşehir olarak biz kendisine yardımcı oluruz. Sayın Bülbül, odalara sorup tarım arazileri konusunda bilgi alacağız diyor. Keşke bu konuda bilgisi olmadan açıklama yapmasaydı. Sorumlu siyaset anlayışı gereği bir konu hakkında yeterince bilgi sahibi değilseniz o konu hakkında hüküm belirtmeniz doğru değildir.” dedi. 

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile MHP İl Başkanı Levent Bülbül arasındaki bu polemiğin devam edeceği tahmin edilirken, Bülbül’ün tarım arazileri konusunda bir bölge gösterip gösteremeyeceği ise merak konusu oldu.

HABER : M. Talha İBİL

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 14:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER