MÜSİAD Sakarya'da görev dağılımı yapıldı

Geçtiğimiz hafta Genel Kurulunu tamamlayan MÜSİAD Sakarya Şubesi’nin Ahmet Genç Başkanlığı’ndaki yeni yönetim kurulu görev dağılımını gerçekleştirdi.

MÜSİAD Sakarya'da görev dağılımı yapıldı
banner3

Geçtiğimiz hafta SATSO Ali Coşkun Konferans Salonu’nda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam’ın katılımıyla 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı tamamlayan Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi’nin Ahmet Genç Başkanlığı’ndaki 5 Dönemde görev yapacak yeni yönetim kurulu üyeleri görevleri ile birlikte belli oldu. Yenigün Mahallesi’ndeki dernek hizmet binasında ilk yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiren MÜSİAD Sakarya Şubesi; yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu üyeleri arasında görev dağılımını gerçekleştirdi. Buna göre “Başkan Ahmet Genç, Başkan Yardımcıları Adnan Borazancıoğlu, Yaşar Coşkun ve Ömer Faruk Kara. Basın ve Yayın Komisyonu Başkanı İsmail Eminler. Bütçe ve Mali İşler Komisyonu Başkanı Salih Bakkaloğlu, Bütçe ve Mali İşler Komisyonu Başkan Yardımcısı Mehmet Gözyuman. Teşkilatlanma Komisyonu Başkanı İsmail Koç. Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Eyüp Tuncer. Dış İlişkiler Komisyonu Başkan Yardımcısı Çetin Kahya. Sektör Kurulları Başkanı Mustafa Gavasoğlu, Sektör Kurulları Başkan Yardımcısı Hüseyin Emanet. Araştırmalar Komisyonu Başkanı Dursun Döğer, Kurumsal İlişkiler Komisyonu Başkanı Yunus Tever. Üye İlişkileri Komisyonu Başkanı Mustafa Kaytaz, Üye İlişkileri Komisyonu Başkan Yardımcısı Özcan Nalbant. Gençlik Kurulu Başkanı Burak Arığ” görev aldı.

 

“MÜSİAD olarak bizde gönüllük esastır”

Amaçlarının ili yönetmek değil, il yöneticileri ile birlikte çalışmak ve Ar-Ge ile katkıda yöneticilere bulunmak olduğunu söyleyen Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Ahmet Genç; MÜSİAD olarak bizde gönüllük esastır. Bizler MÜSİAD yöneticileri olarak bir şey almak için değil, vermek için buradayız. İşimizin, vaktimizin ve nakdimizin sadakası için varız. Sivil toplum kuruluşları demokrasinin mihenk taşıdır” dedi.

 

Geleceğin “Pırlanta Şehri” Sakarya

Türkiye’nin en güçlü STK’larından olan MÜSİAD olarak bu alanda ilimiz Sakarya’nın dinamizmini gerektiği seviyeye çıkarılmasında bize düşen görevi layıkıyla yerine getireceğiz” ifadesini kullanan Ahmet Genç; “MÜSİAD anlayış ve irfanının vermiş olduğu ufukla geleceğin “Pırlanta Şehri” Sakarya için azim ve gayretle çalışma heyecanı içerisindeyiz. Kadim medeniyet kültürümüzün biçimlendirdiği; Ahilik kültür ve irfanından süzülmüş, sosyal ve manevi sorumluluk anlayışımız çalışmalarımızın temelini oluşturacaktır” dedi.

 

 “STK’larla işbirliği içerisinde olacağız”

Başkan Genç konuşmasının devamında şu görüşlere yer verdi: “MÜSİAD olarak önümüzdeki çalışma döneminde; İş dünyasına dönük faaliyetlerimiz yanında Eğitim ve Sosyal politika alanında kurumsal ve etkin çalışmalar planlamaktayız. Bu anlayış içerisinde, Sakarya’da sosyal politikalar çerçevesinde faaliyet gösteren kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütlerinin güçlü bir destekçisi olmayı hedeflemekteyiz. Yetimlerimiz, yaşlılarımız, özürlülerimizin destekçisi; kimsesizlerin ise kimsesi olmak istiyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2015, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER