Müdürüm Dedi Telefon Çaldı

Adapazarı'nda kendisini Milli Eğitim Müdürü olarak tanıtarak küçük yaşta çocukların telefonlarını çaldığı öne sürülen 50 yaşındaki S.K., gözaltına alındı.

Müdürüm Dedi Telefon Çaldı
banner3

Adapazarı'nda kendisini Milli Eğitim Müdürü olarak tanıtarak küçük yaşta çocukların telefonlarını çaldığı öne sürülen 50 yaşındaki S.K., gözaltına alındı.

S.K., Çark Caddesi'ndeki bir parkta 2 çocuğun yanına giderek kendisiniSakarya İl Milli Eğitim Müdürü olarak tanıttı. Çocuklara çeşitli eğitim kurslarına kayıt ettireceğini öne süren S.K. cep telefonlarını vermelerini istedi. Telefonlardan birini alarak çocukların ailesiyle görüşen S.K, iki aileyede kendisini Milli Eğitim Müdürü olarak tanıttı. Bu kişiye inanan aileler, kurs kayıtı için onay verdi. Çocuklar ve bu kişi ile Çark Caddesi'ne doğru bir süre birlikte yürüdü. Çocuklardan aldığı 2 telefonu vermeyen kısa bir işi olduğunu söyleyerek uzaklaştıktan sonra kayıplara karıştı.

Şikayet üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri S.K.'nın otobüs terminaline giderek İstanbul'a gideceğini belirledi. Şüpheli İstanbul Bayrampaşa Otobüs Terminali'nde yakalandı. Üzerinde çocuklara ait telefonların yanı sıra 2 telefon daha bulunan S.K., Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. S.K., Adapazarı'ndaki hırsızlıktan yaklaşık 3 saat önce Eskişehir'de de aynı şekilde başka bir çocuğu daha kaldırarak telefonunu aldığı belirlendi.

Ekipler bu kişinin benzer 94 suça karıştığı ve hakkında yakalama kararı olduğu belirtildi. Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlanan S.K., sağlık kontrolünden geçirilerek Sakarya Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 03:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER