MÜDEK Akreditasyonu

Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK)Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi bölümlerini değerlendiriliyor.

MÜDEK Akreditasyonu
banner3

MÜDEK tarafından görevlendirilen 20 değerlendirici, Mühendislik Fakültesi ile Bilgisayar ve Bilişim Bilimleri Fakültesi’nin 15 bölümünde çalışmalara başladı. Yapılan akreditasyon çalışmalarında, her bölüm ve program için laboratuvarlar, verilen dersler, yapılan araştırma ve projeler, bölümlerin fiziksel altyapıları ile sahip olunan bilişim sistemi ve öğrencilerin kullanabildiği sosyal imkanlar da inceleniyor.
SAÜ Mühendislik Fakültesi olarak tüm bölümlerin akreditasyon almaya hazır olduğunu söyleyen Dekan Prof. Dr. Orhan Torkul, “Uluslararası akreditasyon komiteleri tarafından tanınan MÜDEK, üniversitemizin birinci ve ikinci öğretim eğitim programlarını değerlendirecek ve akreditasyon sağlayacaktır. Dolayısıyla eğitim programlarımız başta Amerika’nın mühendislik programları değerlendirme kuruluşu ABET olmak üzere, akreditasyon kuruluşlarının akredite ettiği mühendislik eğitim programlarına eşdeğer kabul edilmektedir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER