MTTB Büyük Trolledi!

Süleyman Çakır paylaşımıyla tepki çeken MTTB sosyal medya aleminde herkesi trolledi. Tepkilerin ardından açıklama yapan MTTB, paylaşımın farkındalık projesinin kampanyası olduğunu ilan etti.

MTTB Büyük Trolledi!
banner3

Milli Türk Talebe Birliği Genel Merkezi, bugün öğlen saatlerinde dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Bir dönem tüm Türkiye’yi ekranlara kilitleyen Kurtlar Vadisi dizisinin sevilen karakteri Süleyman Çakır’ın dizideki ölüm tarihinin paylaşıldığı gönderide, “İstanbul’un önceki dönem sefiri, Süleyman Çakır’ın aramızdan ayrılışının 15. Sene-i devriyesinde sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz” ifadelerine yer verilerek karakteri canlandıran Oktay Kaynarca’nın fotoğrafı yer aldı.

Söz konusu paylaşımın yapılmasından sonra Milli Türk Talebe Birliği’ne ardı ardına tepkiler yağmaya başladı. 102 yıllık tarihi olan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsmail Kahraman, Abdullah Gül, Hulusi Akar, Binali Yıldırım gibi çok önemli isimleri ülkeye kazandıran bir kuruma bu ciddiyetsiz paylaşımı yakıştıramayan birçok ünlü isim tepki tweetleri attı. Bu isimlerden biri olan Yeni Şafak Gazetesi Köşe Yazarı İsmail Kılıçarslan, “Bundan böyle hiçbir şart altında MTTB’ni herhangi bir etkinliğine katılmayacağımı, daha önce bilabedel katıldığım her etkinlikten de af buyurun ‘eşşekler gibi’ pişman olduğumu ilanen duyururum” ifadelerini kullandı.

Ancak MTTB’nin bu paylaşımı yapmasının altında yatan gerçek başkaydı. Dizi karakteri Süleyman Çakır’ın gece saatlerinden itibaren sosyal medyada gündem olması ve son dönemde türeyen youtuberların genç nesli nasıl etkilediğine dikkat çekmek isteyen MTTB, öncesinde bu paylaşımı yaparak dikkatleri üzerine çekti. Süleyman Çakır paylaşımından 1 saat sonra sosyal medya hesaplarından manifesto yayınlayan Milli Türk Talebe Birliği, “Toplum ve değerleri medya ve internet eliyle hızla değişiyor. Farkına varsanız da varmasanız da bu değişim gençlerimizi, ailelerimizi, toplumsal yapımızı ve inancımızı temelden tehdit ediyor. Tüm bunlar “DUR” demek için hiç geç değil!” dedi.

Asıl tepki gösterilmesi gereken yerin fenomenler olduğunu belirten MTTB, açıklamasınının sonunda şu ifadelere yer verdi; Evet, yaptığımız bu farkındalığı ciddiye alarak kurumumuza tepki gösteren ülkemizin güzel insanlarından beklentimiz, tıpkı bize gösterdikleri tepkiyi zihin dünyaları ahlaksızlaşmış, okumayan, sorgulamayan, tek vasıfları gençlerimizi zehirlemekten ibaret olan sözde fenomenlere ve televizyon karakterlerine de göstermelidir.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 15:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Koleralı
Koleralı - 4 ay Önce

Bravo gençler

Otuziki
Otuziki - 4 ay Önce

Helal olsun

SIRADAKİ HABER