banner28

MİTİLİ ATMAK NEDİR?

İstanbul seçimlerinin yenilenme karar sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği mitili atmak deyiminin anlamı herkes tarafından merak edilir oldu. Peki Mitili atmak ne demek? İşte TDK’da “Mitili Atmak” deyiminin anlamı …  

MİTİLİ ATMAK NEDİR?
banner3

MHP lideri Bahçeli İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararı sonrası yaptığı açıklamada, "Beklediğimiz gibi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ile Maltepe ve Büyükçekmece Belediye Başkanlığı seçimleri tekrarlanırsa, ki hukuken ve ahlaken olması gereken de budur, o zaman seçim gününe kadar İstanbul’da bulunacağım, karargahımızı İstanbul’da kuracağım. Yani İstanbul’a mitili atacağım" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli’nin konuşmasında en fazla dikkat çeken ifade ise Mitili atmak deyimi oldu. Açıklama gününden bu yana vatandaşların büyük kısmı bu deyimin anlamını merak ederek arama motorlarında araştırdı. 

"MİTİLİ ATMAK" NE DEMEK?

Biz de okuyucularımız için Mitili Atmak deyiminin anlamını araştırdık. Buna göre Mitili atmak deyimi Türk Dil Kurumu'na (TDK) göre, bir yere yapışıp kalmak, kurulmak, kalkmamak gibi anlamlara geliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 18:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER