banner28

Milli İrade Ayakta! Eğitim Camiasında Yaşananlara STK'lardan Ortak Tepki!

Sakarya Milli İrade Stk’ları platformu Milli Eğitim camiasında yaşanan son olaylara dair ortak bir açıklama yaptı.

Milli İrade Ayakta! Eğitim Camiasında Yaşananlara STK'lardan Ortak Tepki!
banner3
MedyaRota.com da çıkan “2023 Vizyonu Kime Emanet” ve “Üstün Dökmen’den Skandal Sözler” başlıklı haberler Sakarya’da olduğu gibi tüm Türkiye’de büyük infial uyandırdı. AK Parti Sakarya milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Memur Sen başkanı Ali Yalçın’ın da tepki gösterdiği olaylar kamuoyununda tepkisini çekti. Sakarya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşları ortak bir basın açıklaması yaparak tepkilerini ortaya koydular.
 
İşte Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarının o açıklaması;
4 Mart 2019 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü marifetiyle psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlere yönelik ‘’Rehberlik Yol Göstermek mi Yollar Göstermek mi’’ adlı seminerde Prof Dr Üstün Dökmen 28 Şubatçı bir zihniyetle; ‘’Başörtüsü ile danışmanlık yapılamaz. Tarafsız danışmanlık yapmak için başı açık olarak görüşmek gerekir.  Hatta rehberlikte inşallah maşallah hayırlısı gibi dini söylemlere asla yer verilmemelidir’’ şeklindeki bir konuşma yapmıştır.
Iddia edildiği şekliyle sözü edilen kişinin içindeki nefreti kusmasına ve bir grup öğretmen tarafından protesto edilip salonu terk etmelerine rağmen program sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına çiçek ve plaket verilmesine,  İl Milli Eğitim Müdürünün hatıra fotoğrafı çekilmesine anlam veremedik.
Bunun yanı sıra Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde gezi olayları sempatizanı bir öğretmen görevlendirilerek Cumhurbaşkanımızın dindar nesil yetiştireceğiz söyleminin aksine 2023 Gençlik Aşısı Projesinin başına getirilmiştir.
Bu ve bunlara benzer olaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nda son dönemlerde artık sıradanlaşmaya başlamışken ilimizde de bunların yaşanıyor olması bizleri misliyle üzmüştür.
Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler milli manevi değerlerimize olan hassasiyetimizi korumaya ve kollamaya devam edeceğiz. Bu durumlar kimin zamanında nerede yaşanırsa yaşansın tepkimizi dile getireceğiz.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nde son dönem yaşanan bu olayların yenilerinin yaşanmaması için tüm süreci gözden geçirerek takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız.

[ilgili-haber=50933]

[ilgili-haber=50934]

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER