MHP'de Bülbül Yeniden !

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya İl kongresi yapıldı. M.Levent Bülbül tek liste ile yapılan kongrede yeniden il başkanı oldu.

MHP'de Bülbül Yeniden !
banner3

MHP Sakarya İl Başkanlığının yapılan il kongresi sonrasında Levent Bülbül Başkanlığındaki 48 kişilik yeni yönetim kurulunda bazı değişikliklere gitti. Yapılan kongre sonrasında yeniden başkanlığa seçilen Levent Bülbül’ün 48 kişilik yeni Yönetim Listesi:

   Başkan Muhammed Levent Bülbül, Hüsamettin Atasever, Hakan Alkan, Ömür Açba, Ahmet Boyun, Kerem Ergezen, Niyazi Korkusuz, Ahmet Kazıcıoğlu, Suat Yılmazer, Yılmaz Salman, Ümit Dikbayır, Ergün Kaba, Selahattin Yıldırım, Mülayim Gürkan Darol, Ahmet Ziya Akar, Muhammed Varol, Recep Ali Küçük, Adnan Keskin, Fikret Paçacı, Mine Bülbül Keskin, Banu Garlı, Hacer Özdemir, Oğuz Alkaş, İlhan Ayyıldız, Kemal Tank,Oktay Özhan, Mehmet Engin Salman, Mustafa Kanarya, Aydın Bostancı, Türker Ergül, Vedat Balcıoğlu, Abdul Fatih Kır, Fatih Dalkan, Ali Osman Pırıldar, Cavit Uzun, Fatih Özkür, Bülent Hoşsöz, Nihat Bakır, Rafet Bayram, Hasan Sağlam, Halil Hakan Oturak, Ramazan Hafızlar, Bahadır Çallı, Hülya Gedikoğlu, Yıldıray Yılmaz, Kürşat Altınküpe, Nurcan Serdaroğlu, Paşa Demirci, İlker Batmaz.

“ÜLKÜCÜ DE, MİLLİYETÇİ DE OLAMAM”

   MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen MHP Sakarya 11. Olağan İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Sakarya’nın hem Türkiye’yi hem Türk milletini hem de MHP’yi anlamak için önemli bir yer olduğunu söyledi. MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “Bir ülkücü ve milliyetçi olarak ben eğer burada bu milletin içinde yaşayan bir emekliyi onuruyla ailesine bakacak gelire kavuşturamıyorsam, ülkücü de, milliyetçi de olamam”dedi.

“BEN BU MİLLETE VÜCUT VERDİM”

   Sakarya’nın Anadolu’nun her bir tarafından, Balkanlar ve Kafkaslardan gelenlerin kardeşçe birlikte yaşadığını bir bölge olduğunu ifade eden Vural, “Sakarya diyor ki hangi etnik gruptan olursan ol ben Türk milletiyim diyor, ben bu millete vücut verdim diyor, ben bu coğrafyayı vatan yaptım diyor” dedi.

“GÖREV ALANLARI PERİŞAN ETTİLER”

   Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından açıklanan “Kamu Yönetiminde Şeffaflık Programı”nda birçok maddenin bulunduğunu en ilgincinin de yolsuzlukları ihbar eden kamu görevlilerinin ödüllendirilmesi olduğunu savunan Vural, konuşmasının devamında:“17-25 Aralık yolsuzluk operasyonunda görev alanları perişan ettiler. ‘Yolsuzluğu bulanı perişan edeceğiz.’ diyorlar. Maksat bu yolsuzluk operasyonları yapanları bulmak ve ayıklamak. Rüşvet ve yolsuzluk ihbar edilse, memurlar kendilerine verilen yüzde 3 zammı bile istemezler. Rüşvet ve yolsuzluğunu ihbarının ödülünü memurlara dağıtın, onlar başka bir şey istemez. Eğer bir kimse yolsuzlukla mücadelede samimiyse meclis soruşturma komisyonunda yüce divan yolunu açar.” dedi.

 "EKONOMİ POLİTİKASI DEĞİŞMELİ”

   Vural, Türkiye'de bugün emekliden, çalışana, atanamayan Öğretmen ve mühendise kadar pek çok kesimin sıkıntı içesinde olduğunu öne sürerek, Sakarya'da yaşayan bir ailenin gelirinin yüzde 2'sinin 2002 yılında faize borca giderken, bugün yüzde 52'sinin gittiğini iddia etti. Hükümetin, esnafa faizsiz kredi vereceğini ancak esnafın krediyi ödeyecek durumumun dahi olmadığını savunan Vural, "Esnafa borçlarını ödeyecek gelir lazım. Bugünü kurtarmak geleceği yok etmektir. Güzelim Sakarya'da tarım bitti, çiftçi ekemiyor, ektiğini biçemiyor, sattığıyla doyamaz hale geldi. Türkiye üretmiyor. Üretim olmadığı için işsiziz. Üniversiteli gençlerimizin yüzde 25'i işsiz. Neden Türkiye üretmiyor? Ürettiği ekonomiyle istihdam oluşturmuyor? Onun için bu Ekonomi politikası değiştirilmeli" şeklinde konuştu.

“BUGÜNÜN SORUNLARI FARKLI”

   Dünün sorunlarını geride bıraktıklarını, bugünün sorunlarının çok daha farklı olduğunu ifade eden Vural, şöyle konuştu: "Bir Ülkücü ve milliyetçi olarak ben eğer burada bu milletin içinde yaşayan bir emekliyi onuruyla ailesine bakacak gelire kavuşturamıyorsam, Ülkücü de, milletçi de olamam. Biz eğer Sakarya'da bir emekli, çiftçi, Memur ailesini güçlendiremiyorsak, Türk milletini güçlendiremeyiz. Meselenin siyasi boyutu olduğu kadar, ekonomik boyutu da var. Bu bakımdan MHP olarak, üreten bir ekonominin yanında, paylaşımcı bir Ekonomi istiyoruz." diye konuştu.

“İSİM CUK DİYE OTURMUŞ”

  Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ak Saray’ın isminin saray kısmını külliye olarak değiştirileceğini söylediğini hatırlatarak, bunların külli olarak götürdüklerini, yeni ismi doğru bulduğunu ve cuk diye oturduğunu belirti. Vural, "Cumhurbaşkanlığı sarayı yapıyorlar işte israf saray. 1,5 katrilyon lira, 5 katrilyona çıktığını biliyoruz açıkçası. ‘Yürüt’menin de başı benim diyor. Bakanlar Kurulu’nu toplarım diyor. Ak Saray'a külliye ismi verilsin diyor, Ben bu ismi doğru buluyorum, gerçekten külli olarak yiyorlar. Külli-ye. Ekip olarak götürüyorlar. Çok uygun olur. Külli-ye. Bari cüz’i yeseniz. Külli yiyorsunuz, bu isim de cuk oturmuş." dedi.

“DEVLETİN PARASIYLA YAPTIRIYORSAN..."

  Partililere hitap eden Vural, salonda asılı Ebu Zerr’in Muaviye’ye söylediği “Bu sarayı kendi paranla yapıyorsan israftır. Devletin parasıyla yaptırıyorsan o da ihanettir’ afişini okuyarak "O kadar ibretlidir ki bu... Muaviye’nin yaptığı sarayın adı ne biliyor musunuz? Kasrül Beyza. Yani Beyaz Saray, Ak Saray. Düşünebiliyor musunuz, Muaviye’nin de sarayı Ak Saray, bu gün yapılan saray da Ak Saray. Cenab-ı Hakk bu ibretlikleri bilerek gösterir." diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2015, 11:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER