Merak Uyandıran Kampanya Milli Eğitiminmiş

Şehrin muhtelif bölgelerine asılan ve merak uyandıran ‘Var mısın?’ sloganlı pankartların İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait bir projenin ön çalışması olduğu ortaya çıktı. Konuyla ilgili basın toplantısı düzenleyen Durmuş, iki günlük bir çalıştay yapacaklarını belirterek eğitimde 100-150 yıl sonrasını planladıklarını belirtti.

Merak Uyandıran Kampanya Milli Eğitiminmiş
banner3

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ramada Otel’de basın mensuplarıyla bir araya geldi. Basın toplantısına Durmuş’un yanı sıra Bilecik İnsan Kaynakları(İK11) Platformu Başkanı Halil Altınay, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje Koordinatörü Mehmet Salih Güvendi ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları katıldı.

 13-14 Ekim’de düzenlenecek olan ‘Sakarya Ortak Akıl Arama Konferansı’ ile ilgili bilgiler veren İl Müdürü Fazilet Durmuş, ‘Var mısın?’ sloganı ile yola çıkarak söz konusu projeyle ilgili 6 aydır çalışma yaptıklarını ifade etti. Şehrin muhtelif bölgelerine asılan pankartların tüm vatandaşların ilgisini çektiğini belirten Durmuş, kampanyanın kendilerine ait olduğunu da ilk kez açıkladı.

“Çocuklarımız İçin Yola Revan Olmaya Varız!”

“Sakarya da eğitim için kimin ne yapması gerekiyorsa elini değil bütün bedenini taşın altına koyarak Sakarya’daki çocuklar için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullanan Durmuş, “Sakarya’daki yüreği güzel, yüzleri pırıl pırıl, zihinleri berrak olan çocuklarımız için ‘var mısın?’ çağrımıza başta Sayın Valimiz İrfan Balkanlıoğlu olmak üzere STK’lardan, yerel yöneticilerden, velilerimizden, muhtarlarımızdan, okul yöneticilerimizden, öğretmenlerden oluşan 100-150 aralığında katılımcı ile birlikte eğitimde ‘Ortak Aklı Arama’ çalışması yapacağız. Sakarya Ortak Aklı Arama Konferansımız 13-14 Ekim’de gerçekleştirilecek. Biz çocuklarımız için terlemeye de yola revan olmaya da dertleriyle dertlenmeye de varız” diye konuştu.

[ilgili-haber=47044]

“Kazanımları Hep Birlikte Göreceğiz”

Projede teknik destek verecek olan Bilecik İnsan Kaynakları Platformu’nun Başkanı olan Halil Altınay ise “Tüm tarafları toplayıp Sakarya için kafa yoran, dertlenen herkesi bir araya getirip farklı bir yöntemle çalıştırmayı düşünüyoruz. Bu proje ile kısa süre içerisine Sakarya adına olumlu kazanımları hep birlikte göreceğiz” dedi.

Durmuş ve Altınay’ın konuşmalarından sonra 6 aydır şehrin muhtelif yerlerinde asılı olan pankartlarla ilgili vatandaşlarla yapılan röportajlardan oluşan tanıtım videosu basın mensuplarına izletildi.

HABER: BURCU HAYTA

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER