MALTEPELİLERİN ÜST GEÇİT İSYANI! 'ÖĞRENCİLERE ZARAR GELSİN İSTEMİYORUZ'

Sakarya Maltepe Mahalle Muhtarı Süleyman Çetin, Maltepe ve 32 evler arasını bağlayan tek geçiş noktasının üzerinden demiryolu geçmesi sebebiyle ilköğretim öğrencileri ve halk için üst geçit talebinin gerçekleşmesini bekliyor.

MALTEPELİLERİN ÜST GEÇİT İSYANI! 'ÖĞRENCİLERE ZARAR GELSİN İSTEMİYORUZ'
banner3

Muhtar Çetin; ’’32 evler ve Maltepe mahalleleri arasında olan tek geçiş noktasının Devlet Demiryolu koruma haznesine aldığından çitlerle kapatılıyor. Fevzi Çakmak ilköğretim okuluna burada ki insanlar çocuklarını yolluyor bu çocukların girişini engelliyor. Üst geçit talebinde bulunmamıza rağmen üst geçit yapılmadı. Büyükşehir Belediyesi Devlet Demiryolu ile görüşmüş onlarda ihale aşamasında olduğunu söylüyor. Bu hafta okullar tekrar açıldı bu sorunu biz tekrar yaşıyoruz. Yetkililere sesleniyorum bu sorunu çözelim hep beraber buraya üst geçip yapıp bu sorunu ortadan kaldıralım’’dedi.

Vatandaş Tepkili

Tedbirsizliğe karşı tepkili olan halk; “Buradan 32 Evler pazarına gidiyoruz sağlık ocağına gidiyoruz. Defalarca dile getirmemize rağmen hiçbir ilerleme yok şurda bir kaza olsa buradaki çocuklarımıza zarar gelse hesabını kim verecek. Dün kapattılar telleri ben yine açtım beş yüz sefer kapatsalar beş yüz bir sefer daha açarız.’’ diyerek tepki verdiler.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER