Maltepe'ye 3 Yeni Proje

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun yeni dönem seçim projelerinden biri daha hayat buluyor.

Maltepe'ye 3 Yeni Proje
banner3

Büyükşehir Belediyesi’nin yeni dönem projeleri kapsamında kamuoyuna duyurduğu Maltepe Sosyal Tesisleri’nin halka açılmasıyla ilgili üç farklı proje hazırlandı. Projede kulenin yer alıp almamasına vatandaşlar karar verecek

ADAKULE VE ŞEHİR TERASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 30 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait Maltepe Tesisleri’nin halka açılacağını müjdelemiş, seçimlerin hemen ardından tesislerin bulunduğu alanda çalışma başlatılmıştı. Kafeterya, düğün salonu, restoran ve yürüyüş yollarının yer alacağı proje kapsamında uzunluğu yaklaşık 100 metre olan ve Adakule adı verilen bir de kule yapılması, kulenin içinde bir de restoran olması gündeme gelmişti.
PROJE İÇİN ANKET YAPILACAK
Başkan Toçoğlu’nun talimatıyla, Büyükşehir ekipleri konuyla ilgili alternatif projeler hazırladı. Buna göre projede Adakule’nin yer alıp almamasına Sakaryalılar karar verecek. Kulenin 100 metre ya da 40-50 metre uzunluğunda olması ya da hiç olmaması seçenekleri vatandaşa sunulacak. Konunun deprem hassasiyeti nedeniyle vatandaşın tercihine bırakılacağı öğrenildi. Yapılan çalışmanın kısa süre içinde kamuoyuyla paylaşılması bekleniyor. Proje tanıtımının ardından ise anket çalışmasına başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2015, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER