banner28

"Mağdur Olduk"

Orhan Camii Meydanında çay ocaklarına yönelik işgal tepkisi sonrası meydanda bulunan masa ve taburelerin çoğu toplatıldı. “Bu şekilde devam ederse dükkânları kapatacağız” diyen esnaflar Büyükşehir Belediyesi’ne gideceklerini açıkladı.

"Mağdur Olduk"
banner3

"ÜCRET ÖDÜYORUZ"

Tarihi Orhan Camii Meydanında bulunan çay ocaklarının meydanı tabure masalarla kapatmasına kamuoyundan tepki gelmişti. Basında yer alan haberler sonrasında meydandaki tabure ve sandalyelerin çoğu kaldırıldı. Yıllardır bölgede işletmecilik yapan esnaflar ise karara tepki gösterdi.  Çay ocağı işletmelerinden Resul Yetim, “Bizlere hiçbir şey söylenmeden böyle bir karar alındı.  Birkaç kişi şikâyet etti diye masaları toplattılar. Esnafla bir görüşme olmadı. Biz belediyenin yerine tabure atmıyoruz Vakıflar Müdürlüğünün yerine ücret ödeyerek tabure koyuyoruz. Tabureleri kaldırdılar bize çizgiyle çizdikleri alanı bıraktılar. Burası küçük, komik bir alan” dedi."İŞÇİ ÇIKARTACAĞIZ"

Esnafın mağdur olduğunu savunan Yetim, “ Sadece vatandaşlar değil önemli isimler de buraya gelip çay içiyordu.  Buradaki esnaf buralara güvenerek borca harca girdi, burada bir sürü çalışan var. Şimdi ne olacak? Burada çalışanları işten çıkaracağız. Belediyenin biraz daha yapıcı olması gerekiyor. Bu şekilde devam ederse dükkânları kapatacağız” ifadelerini kullandı.ÇALIŞANLAR TEPKİLİ

 İsmini vermek istemeyen bir çay ocağı çalışanı, “Bu uygulama olduktan sonra belediye iş yerlerini kapatın demek istiyor. Zaten ekonomik bir kriz var. Bu şekilde devam ederse ve bir önlem alınmazsa biz arkadaşları toplayıp erzak yardımı isteyeceğiz” dedi."MAĞDUR OLDUK"

İşletme sahiplerinden Rüstem Sarı, “Biz burada çok mağdur olduk ve bize hiçbir şekilde danışılmadan bir karar alındı. Buradan geçen insanlar rahatsız oluyormuş o yüzden gelip kaldırdılar. İnsanlar buraya gelip her gün çay içiyor nasıl rahatsız oluyor insanlar. Burada yedi sekiz tane çay ocağı var her birinde insanlar çalışıyor, ekmek yiyor ailelerine ekmek götürüyorlar. Zaten işsizlik oranı yüksek biz de buradan işçi çıkarınca daha da artacak işsizlik. Bu kararın tekrar gözden geçirilmesini istiyoruz.  Biz esnaf arkadaşlar olarak belediyeyle konuşacağız” ifadelerini kullandı.

 

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 12:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mert
Mert - 5 ay Önce

Bıraksınlar bu işleri bi resime baksınlar öyle konuşsunlar adam orda abdest alıcak sen dibinde çay kahve lak lak ediceksin , utanmasanız ana yola tabure atıcaksınız

Sedat Zenginoğlu
Sedat Zenginoğlu - 5 ay Önce

Vatandaşa yürüyerek geçecek yol bırakmadınız, hak adına vatandaşın hakkını gaap etme yoluna gittiniz. Bu durumu bu hale kendiniz getirdiniz. Doğrusuda Bu..

SIRADAKİ HABER