Lojistik Fakültesi Kurulması İçin İmza Kampanyası

Karasu Osmanlı Eğitim Ocakları İlçe Teşkilatı ilçemize Lojistik Fakultesi kurulması için İmza kampanyası başlattı.

Lojistik Fakültesi Kurulması İçin İmza Kampanyası
banner3

Karasu Osmanlı Eğitim Ocakları’nın Adem Demirtürk Başkanlığında 29 Ocak 2015 Tarihli yaptığı basın açıklamasında en belirgin ve dikkat çeken Karasu Lojistik Fakultesi Kurulması yönündeki İmza kampanyası oldu..! Karasu Osmanlı Eğitim Ocakları İlçe Başkanı Adem Demirtürk açıklamasında “ Şunu çok iyi biliyoruz ki gerek Sakarya, gerekse de Karasu olarak güçlü ve zayıf yönlerimiz var. Bu süreçde güçlü yönlerimizi geliştirmek, zayıf yönlerimizi güçlendirmek durumundayız. Bizlere sunulan fırsatları değerlendirmek zorundayız. Biliyorsunuz Sakarya’mız Türkiye’nin sanayileşme düzeyi en yüksek bölgesinde yer alıyor. İstikrarlı bir Nüfus artışı ve göç yaşanıyor. Orta-Üst gelir grubu teşebbüsü olarak ortaya çıkan KOBİ’lerin Sakarya’daki yatırım potansiyeli yüksek, tam bir kavşak bölgede bulunuyoruz. Sakarya sadece Irkların, Kültürlerin buluşma noktası değil, sermayenin ve mallarında buluşma noktası olmalıdır”diye belirtti. 


Karasu’ya gelince 
Demirtürk “Karasu’ya gelince… Limanlarımız yapılıyor, Demiryolları yakında hayata geçecek, karayolumuz zaten var. Yanlış yapmaz doğru kararlar almaya devam edersek, Karasu Kara, Deniz, ve Demiryolu taşımacılığının merkezi hale gelecektir.  Şimdi yarınlarımıza bu Kadraj’dan baktığımızda doğruya ulaşmamız mümkün olacaktır. Günümüzde Karasu yepyeni yarınlara hazırlanıyor. Görünüyor ki ; İlçemiz yarın ki Dünya’nın ” Adapazarı- Karasu-Demiryolu” Devamında ”Karasu-Bartın-Demiryolu” Tamamlayıcısı olarak ” Kuyez Marmara Otoyolu”nda önemli bir kavşak noktası. Bunu tamamlayan diğer etkenler ”Karasu Sahil Yolu” ve Karasu Liman’ı bütün bunlar ilçemizin geleceğinin çok parlak olduğu gözümüzün gördüğü, neslimizin şahit olduğu ilk ipucu yatırımlar. Burada Turizm göz ardı edilmeden, küresel dünya’nın aktörlerinin yani güçlenen devletlerin ticaret merkezlerinde bulunan ilçemiz Karasu’nun alacağı Rol şimdiden belirlenmeli. Bu Rol bize yani Osmanlı Eğitim Ocakları Karasu Şubesi’ne göre ”LOJİSTİK” Evet, lojistik küreselleşen Dünya’nın olmazsa olmazlarından;  bu kaçınılmaz bir gerçek.  Bunu görmemek mümkün değil. Biz Osmanlı Eğitim Ocakları Karasu Şubesi olarak diyoruz ki;  bütün bunların ışığında ilçemizde Nitelikli ve Küresel Dünya’nın kabul ettiği kalifiye elemanlarının ve yöneticilerinin yetişeceği ”LOJİSTİK FAKÜLTESİ’‘nin İlçemizde kurulmasını Eğitim-Öğretime açılmasını istiyoruz. Bunun içinde ”İLK İMZA”yı biz yönetim kurulu başkanı ve üyeleri olarak atıyor ve Kampanya’yı başlatıyoruz. Bu Kampayamızda Başta İlçe Kaymakamlığımızdan , Belediye Başkanımızdan, Siyasi Partilerimizden Sivil Toplum Kuruluşlarından, Halkımızdan ve Meclisteki siyasi parti temsilcisi Milletvekilllerimizden, destek bekliyoruz. ”Bu Karasunun Geleceğine atılan ilk imzadır. Karasu Yüksek Öğrenim gençliği aday öğrencilerinin geçimine atılan ilk imzadır”dedi. 


Karasu için ilk imza
Karasu Osmanlı Eğitim Ocakları İlçe Başkanı adem Demirtürk “Bu Karasu İlçesinin güvenli geleceğine atılan İLK İMZA‘dır. Karasu için Ortak Akıl çağrısı yapıyorum. Karasu, Doğasıyla, Tarımıyla, Ticaretiyle, Çevreye duyarlı Sanayisiyle, ve özelliklede konumuyla bölgenin cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerlemektedir. Fakat bizler bir taraftan günlük sorunlarla uğraşırken, büyük düşünmek ve ileriye doğru bakmak zorundayız. Başta İmarlaşma, şehirleşme, sanayileşme olmak üzere ilimizi, hatta bölgemizi bir bütün olarak değerlendirmeliyiz. Ve en önemliside Karasu’nun hakettiği konuma yükselmesi için ortak bir akıl oluşturmalıyız. Herşeyi uzun uzun tartışmalıyız. Tartışalım, Konuşalım. Ayağımız ağlam bazsın, Bazı şeyler zihnimizde netleşsin. Osmanlı Eğitim Ocakları Olarak bizler, çözüme dönük adımlar atarak sorunlara bütüncül yaklaşmaya çalışıyoruz. Bilinçli kentleşmeden Çevreye duyarlı sanayileşmeden, sürdürülebilir kalkınmadan ve temiz enerjiden yana tavır alıyoruz. Ve duruşumuza siz duyarlı Halkımızda Destek bekliyoruz”diye belirtti.  

 

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2015, 13:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER