banner28

KUZEYE 1 AY DAHA ARITILMIŞ SU YOK!

Sel felaketiyle sarsılan Karasu-Kocaali’ye 1 ay daha arıtılmış su verilemeyeceği, çeşmelere dönüşümlü su verileceği öğrenildi.

KUZEYE 1 AY DAHA ARITILMIŞ SU YOK!
banner3

Selden en çok etkilenen Karasu-Kocaali’de ilçelerin içme suyunun sağlandığı Şerpetpınarı SASKİ arıtma tesislerinde çalışmalar devam ediyor. Temizlik çalışmalarının bir ay daha süreceği, bu süre zarfında Karasu ve Kocaali ilçelerine arıtılmış su verilemeyeceği öğrenildi. Arıtılmış su verilemeyen bölgelere dönüşümlü su verilecek.

ŞERBETPINARI TESİSLERİ KULLANILAMAZ HALDE!

Bölgenin su ihtiyacını karşılamak için geçtiğimiz yıllarda devreye alınan ‘Şerpetpınarı su depoları ve arıtma tesisi’ büyük ölçüde zarar gördü. Kocaali İlçesi’nde bulunan tesis selden sonra neredeyse kullanılamaz hale geldi. Dere yatağında bulunan Şerbetpınarı tesisi bölge halkı tarafından, tepe varken dereye tesis yapılırsa sonuç böyle olur şeklinde değerlendirildi.

ÇAM DAĞINDAN DİREK HATTA VERİLECEK!

Bölgenin su ihtiyacı tesis devreye girene kadar Çamdağı üzerinden sağlanacak. Buradaki hat üzerinde de tahribat gören yerler olduğu ve hali hazırda akan suyun içilebilir düzeyde olmadığı ifade edilirken yapılacak çalışma ile bu hat üzerinde ilçelere ileriki günlerde dönüşümlü olarak su verilebilecek.

İŞTE TESİSLERDEN BUGÜN ÇEKTİĞİMİZ VİDEO VE FOTOĞRAFLAR

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2019, 19:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER