KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan İmam Hatip Liseleri arası Genç Seda Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma yarışmasının Sakarya İl Finali Taraklı’da gerçekleştirildi.

KUR'AN-I KERİM'İ GÜZEL OKUMA YARIŞMASI
banner3

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretim Genel Müdürlüğü tarafından her yıl yapılan İmam Hatip Liseleri arası Genç Seda Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması Sakarya İl Finali Taraklı’da gerçekleştirildi.

Taraklı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Timuçin Çetiner Taraklı Belediye Düğün salonunda gerçekleşen programda yaptığı açılış konuşmasında, “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretimi Genel Müdürlüğünce her yıl yapılan bu yarışmaların öğrencilerimizi yarıştırmaktan ziyade onları teşvik etmek, bir araya getirmek ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktır” dedi.

Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çakmak yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçenlere ve destek olan herkese teşekkür ederek öğrencilere başarılar diledi

Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz da yaptığı konuşmada katılan tüm öğrencilere başarılar diledi.

Jüri Başkanlığını Taraklı İlçe Müftüsü Fahrettin Kaya üyelikleri Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Naci Kahraman, Yenikent Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Mustafa İnan, Akyazı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Adil Usta ve Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Selim Yavuz’un yaptığı yarışma sonucunda Hendek Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Yusuf AK birinci, Adapazarı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Osman Sevil ikinci, Geyve Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Metin Adlı üçüncü oldu.
Yarışmada birincilik ödülü Laptopu Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman
İkincilik ödülü Cep telefonunu İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu
Üçüncülük ödülü Tablet PC yi İl Müftüsü İlyas Serenli verdi
Yarışmaya katılan her okul müdürüne Taraklı Tablosu ve her yarışmacıya çeyrek altın,Kuran’ı Kerim kitabı ve Taraklı öresel ürünlerinden oluşan çanta hediye edildi 

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2015, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER