Kuntoğlu'ndan YGS'ye girecek Öğrencilere Başarılar!

“Başaracağınıza yürekten inanıyoruz” Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 15 Mart Pazar günü yapılacak. Sınava ilimizden, 112 ortaöğretim kurumunun 12. sınıflarında öğrenim gören 10.528 öğrenci ile geçtiğimiz yıllarda mezun olmuş ancak bu yıl yeniden sınava girmek isteyen adaylar katılacak.

Kuntoğlu'ndan YGS'ye girecek Öğrencilere Başarılar!
banner3

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu, Pazar günü yapılacak YGS öncesinde, sınava girecek tüm öğrencilere yönelik başarı mesajı yayınladı.

YGS’nin eğitim hayatında öğrenciler için önemli dönüm noktalarından biri olduğunu vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürü Kuntoğlu; “Bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu öğrencilere hitaben yaptığı açıklamada; “Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu sebeple sizi mutlu edecek sonuca, siz karar vereceksiniz. Bizler, size inanıyor ve güveniyoruz.” dedi.

Kuntoğlu açıklamasının son bölümünde öğrencilerimizin eğitiminde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2015, 14:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER