banner28

KOMİSYONUMA DOKUNMA

Son zamlarla iyice yükselen trafik sigorta tarifesi, hazinenin tavan fiyat uygulaması ve sigorta şirketlerinin bunları bahane ederek acentelerin komisyonlarını düşürmesine tepki büyüyor.

KOMİSYONUMA DOKUNMA
banner3

Sigortaları atan acenteler temsilcileri TOBB önüne siyah çelenkli bırakacak.

SİYAH ÇELENK

Yaptıkları işleri, neredeyse bedelsiz yapma noktasına geldiklerini dile getiren acenteler, sigorta şirketleri ile haklarını savunmayan TOBB ve Sigorta Acenteleri İcra Komitesi'ne (SAİK) ateş püskürüyor. "Komisyonuma Dokunma" adı altında kampanya başlattıklarını anımsatan acenteler, tepki olarak TOBB önüne siyah çelenk bırakacak.

SAHİP ÇIKAN YOK

Sigorta acentelerinin son iki yıldır sürekli yeni yükümlülükler içine sokulduğunun altını çizen acenteler, her hükümlülükte işletme maliyetini arttırıcı zorunlu yaptırımlarla karşı karşıya kaldıklarını dile getirdiler. Acentelere sahip çıkan resmi bir kurumun olmadığını vurgulayan acenteler, "Neredeyse bedelsiz işlem yapılma noktasına geldik" dedi.Saim İşçi

Acente temsilcileri Adapostası Haber Merkezi'ne konuştu 

Oktay Topçu:

Her yapılan uygulama da haksız rekabeti arttırmakta ve acentelerin kapanmasına neden olmaktadır. Son olarak da sigorta şirketleri zararı ve hazinenin getirmiş olduğu tavan fiyat uygulamasını bahane ederek acentelerin tek geçim kaynağı emeğinin, ekmeğinin karşılığı olan komisyonlar kesilmekte ve neredeyse bedelsiz işlem yapılması noktasına taşınmaktadır.

Osman Dolgun:

Aslına bakarsınız mevcut verilen komisyon oranları bile, bir acentenin devamlılığı için sadece başa baş noktasına getirebilmektedir. Mevcudun bile artırılması gerekirken komisyon oranların düşürülmesi acentelerin sonunu getirecektir. Bu sebepten dolayı acenteler haklı olarak "Komisyonuma Dokunma" diyor. Resmen ekmeğimizle oynuyorlar.

Bahar Kulein:

Özellikle trafik sigortasında komisyonların taban komisyon oranı belirlenip, komisyon serbest oran sistemi uygulanmalıdır. Basamak sistemine göre komisyon verilebilir. Her ilden acente temsilcileri belirlenip, sigorta şirketlerinden de temsilcilerin bulunduğu şeffaf bir toplantı düzenlenmelidir. Bu toplantı sonrasında ortak bir deklarasyon imzalanmalıdır.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2015, 11:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER