Kobani Olaylarından Tutuklandı, Ve Şimdi Serbest

Diyarbakır'da 6-8 Ekim olaylarında Yasin Börü'nün de aralarında bulunduğu 4 HÜDA PAR üyesinin öldürülmesiyle ilgili tutuklanan A.A.Y. tahliye edildi. A.A.Y., olaylar sırasında cezaevinde bulunduğunu gösteren belgeleri sunmasına rağmen, tutuklanmaktan kurtulamamıştı. Göz göre göre tutuklanan A.A.Y., avukatının itirazıyla bugün serbest bırakıldı.

Kobani Olaylarından Tutuklandı, Ve Şimdi Serbest
banner3

Diyarbakır'da 6-8 Ekim tarihleri arasındaki olaylarda, HÜDA PAR azasi Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoguz'ün öldürülmesinden sorumlu tutularak, 18 Mart'ta tutuklanan, ancak olayın alanne geldiği tarihte Diyarbakır E Tipi Cezaevi'nde olduğu ortaya çıkan A.A.Y., avukatının itirazı üzerine bugün tahliye edildi.

Avukat Mahsun Kaya'nın itirazını ve sunduğu müddetnameyi inceleyen Cumhuriyet Savcısı, tahliye talebinde bulundu. Diyarbakır 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği de A.A.Y.'nin tahliye edilmesine karar verdi.

Diyarbakır'da, 6-8 Ekim tarihlerindeki Kobani protestoları  cemiyetsal olaylara dönüşmüş, il tekrarlinde 12 kişi ıslakamını yitirmişti. Ölenler arasındaki HÜDA PAR azasi Yasin Börü, Riyat Güneş, Ahmet Dakak ve Hasan Gökoguz'ün öldürülmesinden sorumlu tutulan A.A.Y., 18 Mart'ta gözaltına alınarak Diyarbakır 3'üncü Sulh Ceza Hakimliği'ne çıkarılmış, suçlamaları kabul etmemesine karşın tutuklanmıştı.

İfadesi alınan A.A.Y., söz konusu olay tarihi olan 7 Ekim'de daha evvel işlediği bir suç nedeniyle Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunduğunu, 9 Ekim'de cezaevinden çıktığını ve söz konusu suçu işlemesinin mümkün olamayacağını belirtmesine ve cezaevinden kendisine verilen müddetnameyi hakime vermesine karşın tutuklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER